ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

PARLAR:ÇOCUKLAR TARİKATLARA, CEMAATLERE TESLİM EDİLMİŞ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 27 Ekim 2020 - 11:14:34
PARLAR:ÇOCUKLAR TARİKATLARA, CEMAATLERE TESLİM EDİLMİŞ!

CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, eğitimin sistemi ile çocukların tarikat ve cemaatlere teslim edildiğine işaret ederek, “Biliyorlar ki cehalet ne kadar artarsa, eğitim düzeyi ne kadar düşük olursa, iktidarlarını sürdürmeyi başarabilmekteler” dedi. Umutsuz olmadıklarını dile getiren Başkan Parlar, demokratik, laik cumhuriyeti korumak, çağdaş Atatürk ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirmek için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi. Cumhuriyet […]

CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, eğitimin sistemi ile çocukların tarikat ve cemaatlere teslim edildiğine işaret ederek, “Biliyorlar ki cehalet ne kadar artarsa, eğitim düzeyi ne kadar düşük olursa, iktidarlarını sürdürmeyi başarabilmekteler” dedi.
Umutsuz olmadıklarını dile getiren Başkan Parlar, demokratik, laik cumhuriyeti korumak, çağdaş Atatürk ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirmek için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Eğitim İş Hatay 1 No’lu Şubesinin 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız,İl Başkan Yardımcısı Nihal Atay Mengüllüoğlu ve Defne İlçe Başkan Yardımcısı Sabahattin Aslan ile beraber katıldığı genel kurulda Başkan Parlar, görevi devreden Himmet Suat Sadış’a verdiği onurlu mücadele ve emekleri için teşekkür etti, yeni seçilen Başkan Mustafa Günal’a ve yönetim kuruluna da başarılar diledi.
Genel kurulda yaptığı konuşmada eğitimde yaşanan sorunlara değinen Başkan Parlar, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin korunmasında Eğitim-İş Sendikası’nın önemli katkılarını olduğunu belirterek, şunları söyledi:
Türkiye ’de siyaset inanç ve mikro milliyetçilik üzerinde yapılmaya çalışılmakta. Bu sayede de mevcut iktidar uzun yıllardır, bu iktidarını sürdürebilmekte. Bunu sürdürebilmenin de yolu çok iyi biliyorlar ki eğitimin çağdaş koşullarda, çağdaş eğitim seviyesi ya da Atatürk’ün ön gördüğü şekilde değil de dini temellerin üzerinde kurulmasında yatıyor.
Çünkü cehalet ne kadar artarsa, eğitim düzeyi ne kadar düşük olursa bu iktidar ve benzeri iktidarlar, iktidarlarını sürdürmeyi başarabilmektedirler.
Bu süreç Köy Enstitülerinin kapanmasından bugüne sürüyor. 12 Eylül’den sonra daha da hızlanarak devam etti ve bu iktidar döneminde de zirveye ulaştı“dedi.

UMUTSUZ DEĞİLİZ

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umudu koruduklarını vurgulayan Başkan Parlar:
“Tamamen dini temellerine oturtulan bir eğitim, tarikatlara, cemaatlere teslim edilmiş çocuklar. İşte son olarak da geldiğimiz nokta bu. Ama biz tabi ki umutsuz değiliz.
Biz eğitimin kalitesini artırmak için, demokratik, laik cumhuriyetimizi korumak için, çağdaş Atatürk ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirmek için sizlerle birlikte demokratik kitle örgütleri ile birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Ve sizlere de bu konuda sonsuza kadar güveniyoruz. Genel kurulun aydınlık geleceğimize vesile olmasını diliyorum” dedi.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz