HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

ÖZDEMİR:DEFNE İÇİN HAYALLERİM VAR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 30 Ekim 2018 - 23:43:43
ÖZDEMİR:DEFNE İÇİN HAYALLERİM VAR!

CHP Defne Belediye Başkan Aday Adayı Nidal Özdemir, geçtiğimiz pazar günü muhtarlarla kahvaltı da buluştu. Yerel seçimlerin konu alındığı toplantıda, gerek Defne’nin mevcut sorunları, gerekse muhtarların yaşadığı sorunlar ele alan Özdemir, muhtarların çözüm önerilerine kulak verdi. Kahvaltıda konuşan Özdemir, şu ifadelere yer verdi; ” Biliyorsunuz, şimdilik bir değişiklik olmadıkça, 31 Mart 2019’da bir yerel seçim var. Geçtiğimiz hafta Cuma günü ben de […]

CHP Defne Belediye Başkan Aday Adayı Nidal Özdemir, geçtiğimiz pazar günü muhtarlarla kahvaltı da buluştu.

Yerel seçimlerin konu alındığı toplantıda, gerek Defne’nin mevcut sorunları, gerekse muhtarların yaşadığı sorunlar ele alan Özdemir, muhtarların çözüm önerilerine kulak verdi.

Kahvaltıda konuşan Özdemir, şu ifadelere yer verdi;

” Biliyorsunuz, şimdilik bir değişiklik olmadıkça, 31 Mart 2019’da bir yerel seçim var. Geçtiğimiz hafta Cuma günü ben de Cumhuriyet Halk Partisi’nden Defne Belediye Başkanlığı Adaylığına adaylık başvurumu yapmış bulunuyorum. Dilerim Defne’miz için en hayırlısı olur, en iyisi olur.  

Ama bilmenizi isterim ki ben bu kararı tek başıma verdim. Aylardır sahadayım, aylardır Defnelilerin ne düşündüklerini tek tek dinledim. Ama biliyorsunuz en çok da siz değerli muhtarlarımızın ne düşündüğünü benim için önemliydi, bunun için size de geldim, ne düşündüğünüzü sordum ve en sonunda ortak bir akılla, bir siyasi iddiayla birlikte bu kararımı verdim. Siyaset bir iddia işidir, bir hayaliniz bir hedefiniz olmadan yapılmaz.

Siyaset aynı zamanda bir ortak akıl işidir, bir ekip işidir. Tek başına, destek almadan siyasette yol yürünmez. Ayrıca siyaset şahsi bir meselede değildir. O nedenle, en baştan şunu söyleyeyim ki ben siyaseti kendi istikbali için yapanlardan olmayacağım. Benim için Defne’nin geleceğini düşünen, Defne için iyisini isteyen ortak vicdanın, ortak aklın diyecekleri her şeyden önemli. Sizlerin olumlu olumsuz her tür görüşü, düşüncesi benim için çok kıymetli çok değerli. O nedenle bugünkü buluşmayı hem kendi adıma hem de Defnemiz adına çok önemsiyor, bu buluşmanın Defne’ye ve Defne’deki siyasetin atmosferine güç katacağına inanıyorum. Dilerim bu anlayış herkese örnek olur ve artık bir şeyler değişir.”Dedi.

Muhtarlar, Yerel Yönetimlerin En Önemli Temsilcisidir.

Konuşmasında muhtarların yerel seçimlerdeki önemli bir faktör olduğuna değinen Özdemir, şunları söyledi:

” Bugün sizlerle bir aradayız. Bugün bir aradayız ama bir de üzüntümüz var. Nedir o? Yerel seçimlere çok az bir zaman kala Hatay’da bazı muhtarlarımıza görevden el çektirildi. Bunlardan birisi de Defne’de Yeniçağ Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Yeşilçay. 

Seçilmişlere kayyum ataması demokrasilerde olmaz, kabul edilemez. Hangi partiden hangi siyasi partiden olursa olsun biz hep şunu dedik, sandıkla gelen sandıkla gider. Yerel seçime çok az bir süre kala yapılan bu görevden el çektirmeler akıl alır gibi değildir. Belediyeler kanunu, yerel yönetimler kanunu açıktır, suça karışmış olanları görevden alabilirsiniz. Ancak öyle görünüyor ki kimin neyle suçlandığı açık değildir. En azından biz bu muhtarlarımızın, bizim mahallelerimizden, komşumuz olan, arkadaşımız olan, akrabamız olan, tanıdığımız bu muhtarların suçunun ne olduğunu bilmiyoruz ve iktidardan bir açıklama bekliyoruz.

Defnelilerin de, Hataylıların da bununla ilgili bir açıklama beklediğini biliyoruz. Buradan iktidar yetkililerine çağrımızı yineliyoruz: Biz suçun ve suçlunun cezalandırılmasına, adaletin tecelli etmesinden yanayız ancak kuralların ve hukukun keyfi olarak uygulanmasının, muhaliflerinin bu şekilde sesinin kısılmasının da her zaman karşısında olacağız.   

Biliyorsunuz 24 Haziran seçimlerinde ülkemiz fiilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçmiş bulunuyor. Ve bu sistemle birlikte yerel yönetimlerin önemi daha da arttı. Çünkü ancak ve ancak demokrasimiz yerelden güçlenerek toparlanacak, güçlenecek biliyoruz. Bu nedenle 31 Mart seçimlerinin hem ülkemiz hem Hatay’ımız hem de Defnemiz için son derece kritik seçimler olduğunun altını çizmek isterim.  

Bugün burada hem Defne Belediye Başkanlığına aday adaylığımla ilgili sizlerden görüş ve önerileri duymak hem de Defne’yi birlikte nasıl yönetiriz bunu konuşmak için toplanmış bulunuyoruz. Çünkü muhtarlar bir Belediyenin, bir ilçenin ve kentin can damarlarıdır. Muhtarlarımızın görüşleri, yaşadığı sorunlar, mahallelerindeki talepleri yerelde demokrasinin gelişmesi, ilerlemesi için son derece önemlidir.  

Ben DEFNE’YE KADIN ELİ DEĞMELİ sloganıyla yola çıktım. Temiz siyaset, dürüst siyaset için bu göreve talibim. Başarının da birlikte konuşarak, üreterek olabileceğine inanıyorum. “ Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz