DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

ÖNDE GELEN SPOR ADAMLARINDAN HATAYSPOR’A BAŞARI DİLEĞİ!
  • Ana Sayfa » SPOR
  • 14 Nisan 2018 - 00:28:45
ÖNDE GELEN SPOR ADAMLARINDAN HATAYSPOR’A BAŞARI DİLEĞİ!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İstanbul İl Gözlemcisi Recep Yurtsever tarafından organize edilerek Hatay’da misafir edilen 8 spor adamı Hatay’ın tarihi, kültürü, yaşamı ve sosyal hayatı konularında bilgi sahibi olarak şehrimizden mutlu ayrıldılar. Hatay’da savaş var algısının yok edilmesine yönelik TFF İstanbul İl Gözlemcisi Recep Yurtsever tarafından organize edilen ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın destekleriyle […]

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İstanbul İl Gözlemcisi Recep Yurtsever tarafından organize edilerek Hatay’da misafir edilen 8 spor adamı Hatay’ın tarihi, kültürü, yaşamı ve sosyal hayatı konularında bilgi sahibi olarak şehrimizden mutlu ayrıldılar.

Hatay’da savaş var algısının yok edilmesine yönelik TFF İstanbul İl Gözlemcisi Recep Yurtsever tarafından organize edilen ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın destekleriyle 2 günlük program için Hatay’a gelen 8 spor adamı Hatay’ın tarih, kültür, medeniyet, sosyal yaşam konularında bilgi sahibi oldular.

2 günlük program için Hatay’a gelen MHK Başkanlığı görevlerinde bulunmuş eski başkanlardan Ertuğrul Dilek, Mustafa Çulcu, FİFA Kokartlı eski hakem Binali Kartal, Süper Lig eski hakemlerinden Milli Atlet Cahit Kuran, TSYD eki Başkanı Naci Arkan, eski futbolculardan TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen, A Spor Müdürü Haldun Domaç ve Fırat TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Kamaç Antakya, Samandağ ve Defne İlçelerini gezdiler.

Yapılan ilçe gezilerinin ardından Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda spor konusunda “Futbol ve Hakem” konulu bir panel düzenlendi.

HATAYSPOR’A BAŞARILAR DİLİYORUM

Düzenlenen panelin moderatörlüğünü A Spor Müdürü Haldun Domaç yaparken, TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen, Mustafa Çulcu ve eski MHK Başkanı Ertuğrul Dilek de konuşmacı olarak katılım gösterdi.

Panelin açılış konuşmasında kısa bir konuşma yapan A Spor Müdürü Haldun Domaç;

“Hatay’da kesinlikle savaş ve savaş unsuru hiçbir şey yoktur. 2 günlük gezi yaptığımız ilçelerinde insanların sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu gördük. Doğasıyla ve kültürüyle mükemmel bir kent. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken huzurlu bir şehir. Hatayspor lider oldu. Temennimiz hak eden kimse o kazansın. Benim kendi şahsi fikrim ise her zaman açıktır. Süper Lig’de şehir takımlarından yanayım. Hatayspor’a şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

HATAY GÜZEL BİR ŞEHİR

Konuşmacılardan eski MHK Başkanı Ertuğrul Dilek yaptığı konuşmada:

“Hatay gerçekten huzurlu bir kent. Ama panele sporcuların ve spor adamlarının katılmaması üzücü bir olaydır. Hatay hakikaten çok güzel bir şehir. Reklamını mutlaka yapacağım. Herkesin gelip görmesi gereken bir şehir. Gösterilen ilgiye teşekkür ederim.” Dedi.

HATAY’IN GÜZELLİKLERİNİ HER YERDE ANLATACAĞIM

TSYD eski Başkanlarından Naci Arkan ise yaptığı konuşmada:

“Hatay ilgi çeken bir şehir. Bazı yerleri göremedik ama en yakın zamanda da ailemi alıp gelmeyi düşünüyorum. Gezi esnasında gördüğüm Hatay’ın her güzelliklerini gittiğim her yerde anlatacağım. İlgiden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

HATAY İNSANI KENDİNİ SORGULAMALI!

Eski Fifa Kokartlı hakemlerden Binali Kartal ise yaptığı konuşmada:

“Hatay, büyükşehir olan modern bir kent. İnsanların özgürce, bir kız çocuğunun Hatay sokaklarında özgürce dolaşabildiği bir kent. Böylesine modern bir kentte sessizlik var ise bence Hatay insanı kendilerini sorgulamalı. Bu kent böylesine sessizliği aşmak istiyorlarsa, bu şehrin sporla ilgili reklamlarına çok çalışmaları gerektiğine inanıyorum. İnanıyorum ki bu konuda emek sarf eden arkadaşlarımıza bu konuda destek olmalılar. Bizim Hatay’a gelmemize vesile olan Recep Yurtsever arkadaşımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

1 YIL SONRA HATAY İLE PTT LİGİ’NDE KARŞILAŞACAĞIZ

Elazığ’da televizyon kanalında sunuculuk yapan Fırat TV Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç ise yaptığı açıklamada:

“Hatay’ı önceki yıllardan biliyorum. Hatay’ı çok sevdik. Ama artık önümüzdeki yıl mutlaka karşılaşacağımıza inanıyorum. Çünkü Hatayspor önümüzdeki yıl inşallah PTT Ligi’nde mücadele edecek. Hatay gerçekten gezilmesi ve ziyaret edilmesi gereken bir şehir. Gösterilen ilgiye teşekkür ediyorum.” Dedi.

8 SPOR ADAMI KÜNEFE’NİN TADINA BAKTI

Yapılan panelin tamamlanmasının ardından TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen yanında getirdiği ve gelirini sokak çocuklarına bağışladığı “Baba Hayri” adlı kitabını imzalayarak katılımcılara hediye etti.

İmza töreninin ardından katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren 8 spor adamı, daha sonra KÖPRÜ-DER tarafından Hatay Künefe’de düzenlenen etkinlikte bir araya geldiler.

8 SPOR ADAMINA BAŞKAN SAVAŞ’TAN HATAYSPOR FORMASI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da katıldığı etkinlikte buluşan 8 spor adamı, Antakya’nın meşhur tatlısı “O Sene Bu Sene Hatayspor” yazılı künefenin tadına baktılar.

Künefe sonrasında Elazığlı gazeteci Coşkun Kamaç ve Milli Atlet Cahit Kuran, HBB Başkanı Lütfü Savaş’a Elazığ yöresine ait şapka hediye ederken, HBB Başkanı Lütfü Savaş ise 8 spor adamına arkalarında isimleri yazılı Hatayspor formasını hediye etti. 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz