SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

Öğretmene Şiddeti Nefretle Kınıyor Ve Reddediyoruz!
  • Ana Sayfa » EĞİTİM
  • 11 Şubat 2020 - 23:57:21
Öğretmene Şiddeti Nefretle Kınıyor Ve Reddediyoruz!

Eğitim-Sen Hatay Şubesi ve Eğitim-İş Hatay 1 Nolu Şubesi yaptıkları ortak basın açıklaması ile öğretmene şiddeti nefretle kınadılar. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenledikleri basın toplantısında ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Hatay Şubesi Başkanı Mithat Kaynak, 6 Şubat 2020 tarihinde Antakya Ataker ortaokulunda öğretmene şiddet olayının yaşandığını belirterek: ”Arkadaşımız okul bahçesinde nöbetini tutarken veliler tarafından şiddete […]

Eğitim-Sen Hatay Şubesi ve Eğitim-İş Hatay 1 Nolu Şubesi yaptıkları ortak basın açıklaması ile öğretmene şiddeti nefretle kınadılar.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenledikleri basın toplantısında ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Hatay Şubesi Başkanı Mithat Kaynak, 6 Şubat 2020 tarihinde Antakya Ataker ortaokulunda öğretmene şiddet olayının yaşandığını belirterek:

Arkadaşımız okul bahçesinde nöbetini tutarken veliler tarafından şiddete maruz kalmıştır. Öncelikle kabul etmek gerekir ki, okullarımızın birer şiddet yuvası haline gelmesinde, öğretmenlik mesleğini rencide eden yaklaşım ve açıklamaların, her fırsatta şiddet ve nefret dilinin kullanılmasının ciddi bir katkısı ve sorumluluğu vardır.” dedi.

FİZİKİ SALDIRILARIN SAYISI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Ülkede şiddet meşru hal almakta, hem psikolojik hem de fiziki saldırıların sayısı gün geçtikçe artmaktadır” diyen Kaynak:

Okullarda çeteleşme ve okulların şiddet yuvası haline gelmesi artmakta, şiddetin boyutu giderek tırmanmaktadır. Can güvenliğimizin olmadığı ortamlarda mesleğimizi de icra edemeyiz.

Okullarımızda yaşanan şiddetin son bulması için acilen gerekli adımlar atılmalı hiç kimse şiddetin uygulayıcısı yada hedefi haline getirilmemelidir. Bu konuda somut ve kalıcı çözümler üretilmesi ve okullarda yaşanan şiddetin önlenmesi için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, bütün yetkilileri acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.”dedi.

SENDİKALARI ŞİDDETE KARŞI İŞBİRLİĞİNE DAVET ETTİ

Öğretmene şiddeti nefretle kınıyor ve reddediyoruz. Öğretmene şiddet konusunda asla geri adım atmayacağımızı ve sonuna kadar sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz. Eğitimcilere karşı şiddeti önlemek için tüm sendikaları ve sivil toplum örgütlerini işbirliği yapmaya davet ediyoruz” dedi.

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ İTİBARSIZLAŞTIRILDI

Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Suat Sadış, öğretmene şeddetin artmasını öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına bağladı. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırıldığını iddia eden Sadış:

Milli Eğitim Bakanlığı sadece öğretmenin tatili ile uğraşıyor. Uyduruk seminerlerle öğretmenleri meşgul ediyor. Öğretmenlik mesleği itibarsızlaştırıldı. Öğretmene karşı şiddetin artmasının en büyük nedenlerinden biri de bu” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz