2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Öğretmen Olmak Zordur!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 23 Kasım 2018 - 02:35:27
Öğretmen Olmak Zordur!

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Antakya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kezban Kuran; ”Unutmayalım ki öğretmenleriniz iyi değilse, hiçbir şeyiniz iyi değildir.”Dedi. ADD Antakya şubesi başkanı Kuran,açıklamasına devamla: ”Türkiye Cumhuriyeti, verilen eşsiz bir bağımsızlık savaşı sonunda ulus devlet olarak tarihteki yerini almıştır. Cumhuriyetimizin kuruluşu ile birlikte gerçekleştirilen devrimlerden biri […]

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Antakya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kezban Kuran;

”Unutmayalım ki öğretmenleriniz iyi değilse, hiçbir şeyiniz iyi değildir.”Dedi.

ADD Antakya şubesi başkanı Kuran,açıklamasına devamla:

kezban-kuran-222-1-e1537166270732”Türkiye Cumhuriyeti, verilen eşsiz bir bağımsızlık savaşı sonunda ulus devlet olarak tarihteki yerini almıştır.

Cumhuriyetimizin kuruluşu ile birlikte gerçekleştirilen devrimlerden biri olan öğretim birliği yasası ile çağdaş ve Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine uygun bir gençlik yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Ancak bugün bu felsefenin aksine denetimsiz açılan Kuran kursları, bazı özel okullar, öğrenci yurtları ve ışık evlerinin Cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle çelişen insanlar yetiştirdiğine şahit oluyoruz. Cumhuriyet karşıtı, tamamıyla farklı bir dünya görüşüne sahip olan bu insanlar bu farklılıklarını siyasal, sosyal, kültürel yaşamda ortaya koyarak adeta Cumhuriyete ve onun kazanımlarına savaş açıyorlar. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu çocuklarımıza ve gençlerimize doğru bir şekilde anlatmak hepimizin görevidir. Ama her şeyden çok ve öncelikle de öğretmenlerimizin görevidir.

Öğretmen olmak zordur. Çünkü Öğretmen olmak, yüzlerce çocuğa sahip olmak demektir. Yüzlerce evlada sahip olmanın verdiği sorumluluğu taşıyabilmek demektir. Öğretmen olmak, kötülüklerle, yanlışlarla, yalanlarla ve gerekiyorsa çevreyle de savaşman demektir. Hayata olumsuz bakanlarla boğuşman demektir. Boş ver kardeşim diyenlerle uğraşman demektir. Ve tüm bu uğraşları verirken enerjini kaybetmeden, daha da enerji alarak yoluna devam edebilmen demektir. Bunları yüreğinin derinliklerinde hissedebiliyorsan öğretmenlik sana kolaydır. Şayet bütün bunlar senin için önemli değilse zorlanır, bunalırsın ve her sabah yine mi okul dersin.

“Öğretmenler yeni nesil sizin eserinizdir” diyen Atatürk, toplum düzeninin değişmesinde ve toplumun gelişmesinde en önemli misyonu öğretmenlere yüklemiştir. Atatürk daha 1924’te: “Yeni kuşak en büyük cumhuriyetçilik dersini öğretmenden alacaktır.” demiş ve öğretmenlere: “Sizin başarınız, cumhuriyetin başarısı olacaktır.” diye seslenmiştir.

O büyük insan Cumhuriyeti gençlere, gençleri de öğretmenlere emanet etmiştir. Böylesine bir emaneti taşımak ve yetiştirmek görevi çok büyük ve bir o kadar da kutsal sevgili öğretmenim. Cehaletle, kötülükle, tembellikle savaşın var. Okuduklarını anlamaları, hayatı iyi tanımaları için seni bekleyen çocuklarının elinden tutup köy köy, bucak bucak, bölge bölge gezdirecek, ona yurdunu iyi anlatacaksın. Ülkemizin nasıl çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarılacağını iyi belleteceksin. Ona bağımsızlığı, demokrasiyi, dostluğu, sevgiyi, barışı, kısacası insan olmayı öğreteceksin. Ve sevgili öğretmenim hepsinden önemlisi Atatürk’ü, kurduğu Cumhuriyeti ve yaptığı devrimleri, neden gençlere çok güvendiğini ve Cumhuriyeti neden gençlere emanet ettiğini anlatacak ve öğreteceksin. İyi anlat öğretmenim, ona iyi öğret ki, Mustafa Kemalin Ülkemiz için yaktığı meşale, elden ele dolaşarak yurdumuzu daha çok aydınlatsın.

Biliyorsun bugün ülkemizde sorunlar yumağı haline gelmiş bir eğitim sistemi ve bu sistemin yetiştirdiği insan modelleri var. Yaptığı binalar yıkılan mühendisler, yanlış ya da eksik tedavi sonucu hastası ölen doktorlar, devleti dolandırmayı ilke edinmiş iş adamları, adaleti kendi anlayışına göre dağıtan hakimler, yargıçlar hep bu sistemin ve giderek kalitesi düşürülen ve bilimden uzaklaştırılan eğitim sisteminin ürünü değil mi? Unutmayalım ki öğretmenleriniz iyi değilse, hiçbir şeyiniz iyi değildir. 

Bu duygularla 24 Kasım öğretmenler gününde ebediyete göçmüş öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmenlerimize, Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık fikirlerini anlayacak, yaşatacak, gençlerin yetiştirilmesinde başarılar diliyor, yolları açık olsun diyoruz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz