ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

NEVROZ KUTLAMALARI İPTAL!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 21 Mart 2020 - 00:03:07
NEVROZ KUTLAMALARI İPTAL!

HDP Hatay İl Başkanlığı, dünyayı saran korona virüs salgını tehlikesine karşı, bu hafta sonunda düzenlemeyi planladıkları Nevroz Bayramı kutlamalarını iptal ettiğini duyurdu. HDP İl Eş Başkanları Aysel Eşiyok ile Kerem Nalbant imzalı ortak açıklamada, Çin’in Hubei eyaletinde yer alan Wuhan kentinde bir pazarda bulunan, hayvan ve deniz ürünlerinden insana bulaşan Korona (covit_19) virüsünün kısa sürede […]

HDP Hatay İl Başkanlığı, dünyayı saran korona virüs salgını tehlikesine karşı, bu hafta sonunda düzenlemeyi planladıkları Nevroz Bayramı kutlamalarını iptal ettiğini duyurdu.

HDP İl Eş Başkanları Aysel Eşiyok ile Kerem Nalbant imzalı ortak açıklamada, Çin’in Hubei eyaletinde yer alan Wuhan kentinde bir pazarda bulunan, hayvan ve deniz ürünlerinden insana bulaşan Korona (covit_19) virüsünün kısa sürede tüm dünyaya yayıldığı hatırlatıldı ve şöyle denildi:

Başta eğitim, sağlık, ulaşım, turizm ve ticaret gibi yaşama dair tüm alanları etkilemesi sonucu, neredeyse dünyada hayat durma noktasına gelmiştir. Türkiye de ise konu, AKP ve Saray’ın insafına bırakılmayacak kadar hassastır. Korona virüsünden kaynaklı, toplumda korku ve panik havası oluşmaması için, Sağlık Bakanlığı, başta TTB olmak üzere ilgili tüm bilim kurullarıyla işbirliğine gitmelidir. Okulların tatil edilmesi tedbiren de olsa olumlu olup, bu olumlu tedbirlerin, risk altında bulunan tüm alanlara genişletilmesi zaruri bir ihtiyaçtır.”

HDP açıklamasında, ilimizde korona virüs testi yapılabilecek birim olmaması da eleştirildi ve şöyle denildi:

Korana virüs salgını riski en yüksek iller arasında, ilimiz Hatay önde geliyor. Ama test yapılabilecek birim yok. Hatay HDP İl Örgütü olarak; Sağlık Bakanlığı’na, Hatay Valiliğine ve Sağlık İl Müdürlüğüne çağrımızdır. Hatay’ın sınır kenti olması ve barındırdığı yüksek risklerden kaynaklı doğacak vakaların kolayca test yapacakları birimleri oluşturun. Ayrıca, Sağlık Bakanı’nın açıkladığı 25 test biriminin içinde Hatay’ın olmaması, kaygılarımızı arttırmıştır.”

HDP Hatay İl Eş Başkanları Aysel Eşiyok ile Kerem Nalbant imzalı ortak açıklamanın son bölümünde de Nevroz iptaliyle ilgili şöyle denildi:

Ülkemizin geçtiği böylesi zor bir süreçten, yüzlerce yıllık, baharın gelişini müjdeleyen ve özgürlüğün simgesi haline gelen, Newroz Bayramı’nı, tüm insanlık açısından ciddi bir tehdit haline gelen korona virüsünün giderek yaygınlık kazanması üzerine, toplum sağlığını önceleyerek, başta İskenderun ve Dörtyol ilçelerimizde, 21 Mart’ta yapmayı planladığımız Newroz Bayramı etkinliklerini iptal ettiğimizi halklarımıza duyurur, Newroz’un coşkusunu 1 Mayıs’lara taşımak umuduyla, tüm halklarımızı saygıyla sevgiyle selamlıyoruz.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz