YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

NEFES NEFESE TEPKİ VAR!
NEFES NEFESE TEPKİ VAR!

Hatay’da çekilen ‘Nefes Nefese’ dizisinin terör sahnelerine tepki gösteren HAGİAD (Hatay Genç İş İnsanları Derneği)Başkanı Yusuf Kavak, dizinin Hatay’ın barış ve kardeşlik ruhunu yansıtan sahnelerle devam etmesini talep etti. HAGİAD yönetim kurulu başkanı Yusuf Kavak,açıklamasında şunları kaydetti: “Star TV kanalında yayınlanan ve çekimlerinin Hatay’da yapıldığı ‘Nefes Nefese’ adlı dizinin ilimizin değerleri ve yaşam tarzı ile […]

Hatay’da çekilen ‘Nefes Nefese’ dizisinin terör sahnelerine tepki gösteren HAGİAD (Hatay Genç İş İnsanları Derneği)Başkanı Yusuf Kavak, dizinin Hatay’ın barış ve kardeşlik ruhunu yansıtan sahnelerle devam etmesini talep etti.

HAGİAD yönetim kurulu başkanı Yusuf Kavak,açıklamasında şunları kaydetti:

ahga“Star TV kanalında yayınlanan ve çekimlerinin Hatay’da yapıldığı ‘Nefes Nefese’ adlı dizinin ilimizin değerleri ve yaşam tarzı ile uyuşmayan gerçek dışı sahnelerine karşı tepkisiz kalmamız mümkün değildir. Hatay insanların silahla dolaştığı, teröristlerin cirit attığı, sokaklarında sarıklı ve çarşaflı insanların dolaştığı bir kent değildir. Dizinin sahnelerinde yansıtılan güvensiz bir kent imajı, bölgemizin son 7 yıldır Suriye krizinden etkilenen ekonomisine yeni bir darbe olacaktır.

Suriye’deki savaşın hemen hemen bitmesiyle tekrar canlanan Antakya turizmine ve ekonomisine ilaç olacak sahnelere ihtiyacımız vardır. Gerçekdışı sahnelerin yerine bölgemizin değerlerini yansıtan; tarihi ve kültürü ile medeniyetlerin buluştuğu, farklı dinlerin ve mezheplerin özgürce yaşandığı ilimizin barış ve kardeşlik ortamına vurgu yapan, gastronomisi ile ayrı bir çekim noktası olduğunu ifade eden sahneler çekilmelidir.

Bu doğrultuda Star TV’ye, dizinin senaristleri ve yönetmenlerine açık çağrıda bulunuyoruz: ilimizde çekilen dizileri bölgemizin tanıtımı için değerli buluyoruz, ancak ‘Nefes Nefese’ dizisinin gerçekdışı sahneleri ile Hatay’ın Ortadoğu kenti gibi gösterilmesini kınıyoruz. Bu yanlıştan bir an önce dönerek son 7 yıldır zor ve hassas dönemden geçen bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacak, Hatay’ın barış ve kardeşlik ruhunu yansıtan sahneler çekilmesi şartıyla bu diziye devam edilmesi istiyoruz.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz