2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Müslümanlar nereye kaçıyor? Kaçtıkları yer ne anlatıyor?
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 4 Haziran 2018 - 02:33:03

Avrupa’dan Amerika’ya uzanan geniş coğrafyada en fazla yolculuk yapanlar kimmiş, biliyor musunuz ? Göçmenler, mülteciler, sığınmacılar ya da onlara ne ad verirseniz verin, yerlerinden-yurtlarından türlü sebeplerle kopmuş-koparılmış insanlar… Asya’dan Afrika ve Ortadoğu’ya, onlar her yerdeler… Çocuk halleriyle, kadın halleriyle, çaresiz ve korkmuş halleriyle…

Bu hareketliliğin, ‘Müslüman’ ülkelerden olması dikkatini çekiyor insanın… Kaçışlar, çoklukla Müslüman ülkelerden ! Ama daha da garip olanı, yoksul ve anti demokratik yönetimlerin coğrafyasında yaşanan bu toplu kaçışların adresi başka zengin Müslüman ülkeler değil, ama Avrupa ve Amerika !

BU DA NE DEMEK şimdi, demeyin !

Şöyle sorayım ya da !

Hiçbir göçmenin, mültecinin ya da sığınmacının, hayatına mal olacak kadar zorlu ve tehlikeli bir yolculuğun sonunda Suudi Arabistan’a vardığına dair bir hikaye okudunuz mu hiç ? Ya da Dubai sahillerine varan bir mülteci botunun açlığında duranların kurtarılma hikayelerini dinlediniz mi ? Katar, Bahreyn ya da Umman gibi zengin Müslüman ülkelerine ‘daha fazla özgürlük’ için iltica etmeye çalışanlara rastladınız mı ?

Haklısınız…
Ben de rastlamadım !

Peki, düşündünüz mü ‘NİYE’ diye ?
Trafik akışının niye böyle olduğunu, sordunuz mu ?

Türkiye’nin, ‘Müslüman ülkelerden kaçış’ hikayesi içinde adeta kurtarılmış bir ada ülkesi gibi kaldığına şahitlik etmek de, anlatıla gelen bu hikayenin en ilginç kısmı olmalı…

Geçen bir yazı okudum…
Tam da bu SORGUYA dair…
Yaşar Nuri Öztürk kaleme almış…

2013 tarihli, ama güncelliği ilk elden sabit !

Okuyalım mı ?


Müslümanların perişan olduğu ülkeler:

Filistin, Afganistan, Libya, Irak, Yemen, Suriye. Müslümanların mutsuz olduğu ülkeler: Cezayir, Mısır, Fas, Tunus, İran, Pakistan, Özbekistan, Türkistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan.

Müslümanların mutlu olduğu ülkeler:

Avustralya, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İsviçre, Amerika, Norveç, Hollanda, Danimarka.

Yani Müslümanlar, Müslüman ülkelerin tümünde perişan veya mutsuz, Müslüman olmayan ülkelerin tümünde mutlu ve keyifli.

Türkiye, Müslüman dünyada bir istisna idi. Neden? Petrolü, parası olduğundan mı? Hayır! tam aksine, petrol ve para, o mutsuz Müslüman ülkelerin elinde. Türkiye, Atatürk ışığı ve Cumhuriyet devrimlerinin getirdiği aydınlık ve akılcılık sayesinde farklı idi. Batı, bunu gördü ve Atatürk’e düşmanlığı DİN sanan alçak ve aptalları yanına alıp, Cumhuriyet’in ve Atatürk devrimlerinin altını oyarak Türkiye’yi bir istisna olmaktan çıkardı. Şimdi Türkiye’yi de en azından ‘mutsuz’ ülkeler arasına koymamız gerekiyor. Böyle giderse, bir süre sonra Türkiye de ‘perişan’ ülkeler listesine girecektir.

Dünyada yaşanan mülteci trafiği içinde GÖÇ ALAN ülkemizin GÖÇ VEREN kısmına geçme kısmı bana hala uzak gelse de, durum, Yaşar Nuri Öztürk’ün 2013’te kaleme aldığı yazıdan daha ciddi bir durum arz ediyor, bunu da kabul etmek gerekiyor, özellikle de Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığının farklı kisveler altında ilerlediği yeni Türkiye güncellemesinde !

24 Haziran o yüzden önemli…
Vereceğiniz o tek OY çok önemli…

Düşünün…
Çok düşünün…
Bir kez daha düşünün…
Düşünmeden OY vermeyin…

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz