2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MKÜ PROJESİ DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI!
  • Ana Sayfa » EĞİTİM
  • 22 Nisan 2022 - 23:42:53
MKÜ PROJESİ DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI!

Erasmus+ Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları (KA220 VET) Projeleri Başvuru Sonuçları açıklandı. Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esra Doğru Hüzmeli’nin yer aldığı “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)” başlıklı proje 125 proje teklifi arasından, destek almaya hak kazanan 21 projeden biri oldu. Sunulan 125 […]

Erasmus+ Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları (KA220 VET) Projeleri Başvuru Sonuçları açıklandı.

Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esra Doğru Hüzmeli’nin yer aldığı “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)” başlıklı proje 125 proje teklifi arasından, destek almaya hak kazanan 21 projeden biri oldu.

Sunulan 125 proje teklifi, uygunluk kriterleri bakımında bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirildi.

İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 21 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı.

Temel amacı, değerlendirme ve tedaviye yönelik elektriksel stimülasyon yaklaşımlarında mevcut eğitim içeriklerini toplamak ve bunları Avrupa boyutunda fizyoterapistlerin özel rehabilitasyon gereksinimlerine uyarlamak olan proje ile mükemmellik için dijital eğitim şeklinin yanı sıra sürekli mesleki eğitim ve öğretim ile mevcut ve gelecekte ihtiyaç duyulan işe özel becerilerin geliştirilmesini desteklemeyi amaçlıyor.

30 ay ürecek olan CK4Stim projesinde, doktorlara ve fizyoterapistlere elektriksel stimülasyon yaklaşımı hakkında gerekli bilgileri sağlamak, bunların mesleki becerilerini geliştirmek ve hastalara sunulan hizmetin kalitesini artırmak da projenin ikincil amaçları arasında yer alıyor.

Toplam bütçesi 4 milyon 278 bin 756,86 TL olan proje ile Avrupa çapında profesyonel ağların gelişimini destekleyerek fizyoterapi ve rehabilitasyonda Avrupa profesyonel eğitimi kapsamında beceri ve temel bilgilerin edinilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Projede;Hatay Mustafa  Kemal Üniversitesi,Pamukkale Üniversitesi,Süleyman Demirel Üniversitesi, Başkent Üniversitesi; Romanya’dan University of Craiova; Litvanya’dan Šiauliai State University of Applied Sciences ve Estonya’dan Tartu Health Care College görev alacak.

Ek olarak, Türkiye Fizyoterapistler Derneği ve projede yer alan ülkelerin meslek örgütleri de projenin diğer ortakları arasında bulunuyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz