Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

MİTHAT ÖZTÜRK İLE GÜNIŞIĞI 17 YAŞINDA!!!
  • Ana Sayfa » ÖZEL
  • 14 Ocak 2021 - 13:54:25
MİTHAT ÖZTÜRK İLE GÜNIŞIĞI 17 YAŞINDA!!!

Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘GÜNIȘIĞI’ adlı radyo gündem programı,yayın hayatına başladığı 14 Ocak 2005 yılından bu yana 16.Yayın yılını geride bırakıp 17.Yayın yılına girdiği bildirildi.  ‘Günıșığı’ adlı radyo gündem programı; Antakya merkezde yayın yapan başta Mazman Medya radyoları olmak üzere diğer yerel radyolar ve şimdi de pandemi nedeniyle sosyal medya(fecabook,instagram) üzerinden aynı anda ortak ve […]

Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘GÜNIȘIĞI’ adlı radyo gündem programı,yayın hayatına başladığı 14 Ocak 2005 yılından bu yana 16.Yayın yılını geride bırakıp 17.Yayın yılına girdiği bildirildi. 

Günıșığı’ adlı radyo gündem programı;

Antakya merkezde yayın yapan başta Mazman Medya radyoları olmak üzere diğer yerel radyolar ve şimdi de pandemi nedeniyle sosyal medya(fecabook,instagram) üzerinden aynı anda ortak ve canlı yayın olarak, gerek Hatay bölgesine, gerekse de İnternet yoluyla yurtiçi ve yurtdışına ulaşan enteraktif bir programdır.

Yayın özelliği açısından; Türkiye’de ilk ve tek radyo gündem programı olmanın özelliğini örneklerde olduğu gibi (geniș bir konu yelpazesine sahip program olması, bazen 3 radyoda bazen de 10 radyoda birden aynı anda ortak ve canlı olarak yayınlanan program olması, sürekli yayında olması v.d) sürdürüyor.

Programın yapımcısı ve sunucusu gazeteci Mithat Öztürk, 17.yıldönümü münasebetiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

‘’İlkeli, seviyeli, dürüst, objektif, basın etiğine uygun ve bir o kadar da dobra-dobra yayın anlayışıyla sürdürdüğümüz programlarımızda; Düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişip yaşam bulmasından, insan hak ve hürriyetlerin zenginliğine, refah düzeyi yüksek,huzurlu ve mutlu bir toplumun oluşmasına kadar, devlet vatandaş eksenli karşılaşılan sorunların çözümünde tarafları buluşturmasından, cumhuriyetin faziletlerine,vatanın bölünmez bütünlüğüne kadar olan hassasiyetle sorumlu toplumsal yayıncılık anlayışıyla ‘GÜNIȘIĞI’ radyo gündem programı bir misyon üstlenmiştir. ‘’Dedi.

2500’Ü AŞKIN PROGRAMLA YENİ YAŞINI KUTLUYOR

Öztürk,açıklamasına devamla:

‘’Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz İki bin beşyüz’ü aşkın programla her kesimin; işiten kulağı, gören gözü ve hisseden yüreği olduk. Programlarımızda, başta Hatay bölgesi sorunları olmak üzere ülkemizin de içinde bulunduğu sorunları ve çözüm önerileri de gündeme taşıdık. Bu vesileyle yurttaşlarımızın bir nebze olsun sesi soluğu olduysak, işitsel medya alanında programlarımızla çekim merkezi olduysak, toplumsal görev ve sorumluluğumuzu yerine getirdiysek ne mutlu bize! Özetle bu yeni yaşımızda, ‘GÜNIȘIĞI’ adlı radyo gündem programımızın dinleyicilerimize ulaşmasında emeği geçen herkese minnettarız.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz