2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MAĞDURİYETİMİZ BİR AN ÖNCE GİDERİLSİN İSTİYORUZ!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 14 Eylül 2018 - 19:57:47
MAĞDURİYETİMİZ BİR AN ÖNCE GİDERİLSİN İSTİYORUZ!

Antakya-Defne ilçeleri arasında yolcu taşımacılığı yapan dolmuş şoförleri, bir önceki gün güzergah değişikliğiyle mağdur edildikleri iddiasıyla eylem yaptı. Hatay Büyükşehir Belediyesince alınan kararla güzergahları değiştirilince mağdur olduklarını öne süren 3 kooperatife bağlı şoförler, Valilik binası önünde bir araya geldi. Eş, çocuk ve yakınlarıyla valilik önünde oturan dolmuşçular, araçlarının anahtarlarını de yere attı ve dağ yolu, İzmir Caddesi […]

Antakya-Defne ilçeleri arasında yolcu taşımacılığı yapan dolmuş şoförleri, bir önceki gün güzergah değişikliğiyle mağdur edildikleri iddiasıyla eylem yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesince alınan kararla güzergahları değiştirilince mağdur olduklarını öne süren 3 kooperatife bağlı şoförler, Valilik binası önünde bir araya geldi.

Eş, çocuk ve yakınlarıyla valilik önünde oturan dolmuşçular, araçlarının anahtarlarını de yere attı ve dağ yolu, İzmir Caddesi güzergahını izlemeye mecbur bırakıldıklarını, bununla da mağdur edildiklerini savundu, diğer araçlar gibi Kurtuluş Caddesi’ni kullanmak istediklerini duyurdu

Başkan Lütfi Savaş’ın istifa etmesini isteyen dolmuşçular, oturma eyleminin ardından Antakya Köprübaşı Ulus meydanında basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan 23 nolu Harbiye kooperatifi Başkanı Sedat Tatlı, Büyükşehir belediyesince alınan hukuka aykırı kararlarla ekmeklerinin ellerinden alındığını ve dolmuş esnafının zor durumda bırakıldığını söyledi.

eyl

Kendilerinden araç yenilenmesi istendiğini kaydeden Tatlı.sözlerine şöyle devam etti:

“Bizler de tarif edilen marka ve modeldeki araçların bir üst versiyonunu aldık. Sayın başkan bizlerden bu araçların engellilere uygun hale getirilmesini talep etti. Bizde araçlarımızı en iyi şekilde engellilere uygun hale getirdik.

Araçlarımızın mali değeri yaklaşık 200 bin TL, bize bu arabaları aldıran da Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığıdır.

Sayın başkanla HATMEK’te yapmış olduğumuz toplantıda; “Ben kamu yararı için araçların değiştirilmesini istiyorum” dedi.

Bizde araçlarımızın tamamını değiştirdik, fakat, hukuka aykırı işlemler, hiç bitmeyen kin ve nefretleri bizim üzerimizden devam etmeye başladı. Encümen kararıyla bizlere 800 bin TL ceza yazıldı. Müktesep olan haklarımız şehir merkezi ile Harbiye arası hattımız şuan İzmir Caddesi dağ yoluna kaldırıldı. Bu da yetmedi araçlarımızın tamamına bağlanma kararı çıkarıldı. Gerekçesi ise Köy Garajlarına araçlarımızın 5 dakika erken yetişmesi. Bir dolmuşun Köy Garajlarına 5 dakika erken yetişmesi, bu kadar insanın ekmeğinin elinden alınmasına neden mi?” diye konuştu.

Tatlı, adli mercilere gerekli müracaatlarını yaptıklarını ve mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini beklediklerini kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz