ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

Lütfü Savaş:Genetiği ile Oynanmamış Besinler ile Çocuklarımızı Beslemek İstiyoruz!
  • Ana Sayfa » YAYLADAĞI
  • 8 Kasım 2018 - 23:32:28
Lütfü Savaş:Genetiği ile Oynanmamış Besinler ile Çocuklarımızı Beslemek İstiyoruz!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yerli üretime ve çiftçilere destek olmak amacıyla birbirinden önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Başkan Savaş, yerli üretimi arttırmak ve genetiği bozulmuş gıdalardan kurtulmak amacıyla başlattığı “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi kapsamında Yayladağı ilçesi Leylekli mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek buğday tohumlarını toprakla buluşturdu. Organik tohum yetiştirmek ve gelecek […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yerli üretime ve çiftçilere destek olmak amacıyla birbirinden önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Başkan Savaşyerli üretimi arttırmak ve genetiği bozulmuş gıdalardan kurtulmak amacıyla başlattığı “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi kapsamında Yayladağı ilçesi Leylekli mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek buğday tohumlarını toprakla buluşturdu.

Organik tohum yetiştirmek ve gelecek nesillerin daha sağlıklı beslenmesi amacıyla başlatılan projede Yayladağı halkının da 5 yıllığına 60 dönümü Hatay Büyükşehir Belediyesine tahsis ettiğini açıklayan yetkililer, proje ile yerli tohumların ekilerek ilerleyen zamanlarda da üretimi çoğaltmak adına mahalle sakinleri ile üretime katkı sağlayacaklarını belirtti.

 “YERLİ ÜRETİME VE ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ “

Çiftçiye destek vererek yerli üretimin de önemine değinen Başkan Savaş:

“ Hatay’ımıza özgü Karakılçık, Ali Bayır ve Kılçıksız buğdaylarımızın ekimlerini gerçekleştirdik. Hemşehrilerimiz buğdaylarımızı ekmemiz için arazilerini bizlere verdiler. Bizler de kendi doğal ürünlerimizi ekeceğiz.

Genetiği ile oynanmamış besinler ile çocuklarımızı beslemek istiyoruz.Bizler yerli üretime ve çiftçilerimize destek olmaya devam edeceğiz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak örnek bir davranış sergiledik. Biz her şeyin doğalından yanayız. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için doğal besinlerin tüketilmesi gerekiyor.Bizler sağlıklı çocuklar yetiştirelim ki bu çocuklarımız da geleceklerine ışık tutsunlar. Zihinsel ve fiziksel açıdan sağlıklı nesillerin yetişmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekiyor. Belediyecilik altyapı ve üstyapı yapmak değildir. Belediyecilik şehrin ekonomisine, eğitimine, sağlığına, tarımına katkı sağlamak ve her yaştan insanların ihtiyaçları ile ilgilenmektir.” Açıklamalarında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz