PANDEMİDE YENİDEN SIKI ÖNLEMLER ALINMALIDIR!

PANDEMİDE YENİDEN SIKI ÖNLEMLER ALINMALIDIR!

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN BİTİRİLMESİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR!

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN BİTİRİLMESİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR!

BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ!

BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ!

ÖGRETMENLER HAK ETTİĞİ İLGİYİ VE DEĞERİ GÖRMÜYOR!

ÖGRETMENLER HAK ETTİĞİ İLGİYİ VE DEĞERİ GÖRMÜYOR!

ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞIMIZIN TACI OLMAYA DEVAM EDECEKTİR!

ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞIMIZIN TACI OLMAYA DEVAM EDECEKTİR!

Lütfü Savaş:Bir Damlaydık Okyanus Olduk!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 23 Ocak 2019 - 23:02:48
Lütfü Savaş:Bir Damlaydık Okyanus Olduk!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş’ın bir önceki gün gerçekleştirdiği ‘31 Mart 2019 Hatay’ın Geleceği’ adlı toplantısı Hatay halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti. HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın bugüne dek gerçekleştirdiği tüm hizmetlerin ve Hatay’ın aydınlık geleceği için üretilen projelerin tanıtımının gerçekleştirildiği toplantıya; Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, ilçe belediye başkanları, CHP […]

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş’ın bir önceki gün gerçekleştirdiği ‘31 Mart 2019 Hatay’ın Geleceği’ adlı toplantısı Hatay halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın bugüne dek gerçekleştirdiği tüm hizmetlerin ve Hatay’ın aydınlık geleceği için üretilen projelerin tanıtımının gerçekleştirildiği toplantıya;

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, ilçe belediye başkanları, CHP il ve ilçe örgütleri, İYİ Parti Hatay temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

BAŞKAN SAVAŞ: “ATALARIMIZDAN ALMIŞ OLDUĞUMUZ BU BAYRAĞI GELECEĞE HUZUR İÇERİSİNDE TAŞIMAK İÇİN ADAYIZ”

Yönettiği şehrin karakteristik özelliklerine hakim olduğunu vurgulayan Başkan Savaş:

“Tam 10 yıl önce yola çıktık, bir damlaydık. Yukarıdan düştükçe önce bir gölet olduk, sonra göl olduk, sonra okyanus olduk, hep birlikte bu şehre umut olduk. Hatay’da din, dil, ırk, mezhep, renk hiçbir şekilde birbiri ile kavga etmemiş. Atalarımızdan bu mirası biz devralmışız. Ben hangi şehri yönetiyorum, hangi şehirde belediye başkanlığı yapıyorum bunu bilerek yapıyorum. Biz atalarımızdan almış olduğumuz bu bayrağı geleceğe huzur içerisinde taşımak için adayız” dedi.

SAVAŞ:HATAY’IN NE KADAR HASSAS BİR ŞEHİR OLDUĞUNU BİLİYORUM

Hatay’da dengeleri korumanın önemine dikkat çeken Başkan Savaş:

“Ben ailemden iyi terbiye almış bir insanım. Annem ilkokula gitmemiş ve 50 yaşından sonra okumayı öğrendi. Babam askerde okuma yazma öğrendi. Ama babam bize devlete, millete, ve bayrağa saygıyı öğretti. Bizim için devlet çok önemli. Burası bir serhat şehri. Buradaki demografik yapıda farklı bir grubun dominant hale gelmesi Hatay’daki birçok rengi rahatsız eder. Türkiye’yi de rahatsız etmesi gerekir.

Hatay kanla canla mücadele edilerek alınmış bir il. Bu nedenle bu bir milli meseledir. Devlet büyüklerimizin bu konuda adım atmasını beklemek hakkımız. Biz Türkiye Cumhuriyeti devletinin makamlarında görev yapan büyüklerimizle karşı karşıya gelmek istemeyiz. Ancak gerçekleri de söylemek durumundayız. Eğer ben eşitlikçi davranmasaydım insanlarımız bugüne kadar sessiz kalmazdı. Hatay bugünlere bu kadar sessiz ve sakin gelmezdi. Hatay’ı içeriden ve dışarıdan karıştırmak isteyenler başarılı olurdu. Ben Hatay’ın ne kadar hassas bir yer olduğunu biliyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÖNCE SAĞLIK DEDİK”

Başkan Savaş, görev yaptığı süre boyunca gerçekleştirdiği icraatları da anlattı.

Savaş:

“Önce sağlık dedik, Hatay’ın 60-70 yıllık içme suyu şebekeleri vardı. Biz önce asbestli, kurşunlu, bakırlı, içerisinde hem kanserojen hem de ağır metaller olan kurşundan, bakırdan, demirden insanlarımızı korumak için hızlı bir şekilde alt yapıya yöneldik. Bütün bunları değiştirmeye başladık. 10 yıldır değiştiriyoruz ama değiştireceğimiz çok daha ilçemiz, mahallemiz var.

Biz Dörtyol’dan Samandağ’a, Hassa’dan Arsuz’a kadar birçok alanda 8 tane arıtma tesisi bitirdik. Bunların hepsi çok modern. Asi Nehri’ne dökülen bütün kanalizasyonları yaptık. Asi Nehri’ne dünyanın beşinci, Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin birinci arıtma tesisini yaptık.

Erzin’den Arsuz’a, Samandağ’dan Hassa’ya kadar birçok köprü yaptık. Köprülü kavşaklar, akıllı kavşaklar, alt geçit, üst geçit yaptık ama bunların ötesinde biz birbirimize gerçekten de gönül bağı kurduk. O köprüler hiçbir şey ifade etmez aramızda gönül köprüsü olmadıktan sonra” diye konuştu.

aw602889_05

Hatay gibi kadim bir şehrin geleceğini Hataylıların belirlemesi gerektiğine dikkat çeken toplantıda, Hatay Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini ve gelecek projelerini anlatan videolar da yer aldı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz