ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

KURTULUŞ CADDESİ RESTORASYON UYGULAMASI KASIM’DA BAŞLIYOR!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 17 Ekim 2019 - 16:34:22
KURTULUŞ CADDESİ RESTORASYON UYGULAMASI KASIM’DA BAŞLIYOR!

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi’ndeki süreç ve gelinen son durum hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Bilindiği üzere Antakyamızın en önemli değerlerinden biri olan ve dünyada ilk ışıklandırılan cadde olarak kabul edilen Kurtuluş (Herod) Caddesi’ni tarihteki ihtişamına ve hak ettiği görünüme kavuşturmak amacıyla geçtiğimiz Temmuz ayında […]

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi’ndeki süreç ve gelinen son durum hakkında bilgilendirmede bulundu.

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Bilindiği üzere Antakyamızın en önemli değerlerinden biri olan ve dünyada ilk ışıklandırılan cadde olarak kabul edilen Kurtuluş (Herod) Caddesi’ni tarihteki ihtişamına ve hak ettiği görünüme kavuşturmak amacıyla geçtiğimiz Temmuz ayında girişimlerde bulunduk.

Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan tarihi yapıların restorasyonu için AK Parti Hatay Milletvekilimiz Sayın Sabahat Özgürsoy Çelik hanımefendi ile AK Parti Hatay Milletvekili Sn. Hüseyin Yayman’ın destekleriyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İller Bankası Genel ve Bölge Müdürlükleri nezdinde görüşmeler ve çalışma toplantıları gerçekleştirdik.

Projenin finansmanı için 5 Milyon TL’lik hibe İller Bankası tarafından tahsis edildi.

Buna mukabil bakanlıklar, İller Bankası yetkilileri ve teknokratları şehrimize gelerek belediyemiz bürokrat ve teknokratları ile birlikte Kurtuluş Caddesi’nde tarihi ve tescilli yapılarda inceleme ve tespit çalışmaları gerçekleştirdi.

Ardından İller Bankası 19 Eylül tarihi itibariyle Kurtuluş Caddesi Restorasyon Proje Uygulaması için ihale sürecini başlattı.

İhale sürecinin tamamlanması, İller Bankası, Antakya Belediyesi ve yüklenici firmanın protokol imzalaması ve proje uygulamasının başlaması için yer teslimi yapılması süreçlerinin bu ayın sonu veya Kasım ayı başlarında tamamlanması beklenmektedir.

Kasım ayı içinde ise Kurtuluş Caddesi’nde 1.etap olan Sarımiye Camii ile Uzun Çarşı girişi arasında yer alan tarihi yapıların cephe iyileştirme ve sağlıklaştırma projesinin uygulama faaliyetleri start alacak.

Ben bir kez daha projeye desteklerinden ötürü Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, İller Bankası Genel ve Bölge Müdürlerimize, Ak Parti Hatay Milletvekillerimize, Hatay Valimize şükranlarımı sunuyor, başta Kurtuluş Caddesi sakinleri ve esnafı olmak üzere, projenin memleketimize ve milletimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz