YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

Kudüs Washington’a taşınıyor… Washington da Kudüs’e…
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 19 Mayıs 2018 - 02:21:35

Ankara’nın Hamas başlığında yükselttiği Filistin politikasının günler içinde gerçekleşmesi beklenen Amerika’nın Kudüs Büyükelçiliği açılış töreni sırasında nasıl bir tepki vereceğini merak edenlerden misiniz ? Aslına bakarsanız, Erdoğan’ın, Tel Aviv Yönetimi için “SİZ ÖLDÜRMEYİ İYİ BİLİRSİNİZ!” demesinden bu yana Ankara’nın YAP-BOZ dış politikasının tepkileri konusunda ben bile emin değilim ! Hatta açılış seremonisinde Ankara’dan da birileri olur mu, bunu ciddi ciddi merak ediyorum ya da zaman içinde Ankara da Kudüs’e taşınır mı kısmını !

Olur mu sizce ?

Olmaz gibi görünse de, Ankara bu !
CHP’nin sık sık SOL gösterip SAĞ vurması gibi !

Bu arada net tarih, 14 Mayıs…
Peki, neden bu tarih, bildik mi ?

Onu da Amerikan Başkanı Trump yanıtlasın, twitter mesajıyla… “İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve tüm İsrail halkının 70. bağımsızlık yıl dönümünü kutluyorum. Hiçbir yerde daha iyi bir dostumuz yok. Önümüzdeki ay Kudüs’teki büyükelçiliğimize gitmek için sabırsızlanıyorum.”

Açıkçası…

ABD Başkanı Donald Trump’ın, 6 Eylül 2017 tarihinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınacağını bildirmesi ardından yükselen öfkeli seslerin 14 Mayıs’a nasıl yansıyacağı şimdiden merak konusu… Benim favorim Ankara noktasında ! Tabi Tahran’ı da es geçmemek gerek ! Ama diğer SÖZDE ÖFKELİ seslerin, ki sürecin devamında, sessizce Kudüs’e taşınma işleminin devam edeceğini düşünenlerdenim !

Washington’sız yapamayan Riyad, Kahire, Doha, Amman ve Manama gibi başkentlerin politik yaşam süreçlerinin OLMAZSA OLMAZLARI arasında yer alan Beyaz Saray’ın talebi (direktifi) doğrultusunda Ankara ve Tahran’ın 14 Mayıs ÖFKELİ performansından geride kalacakları biraz da bu yüzden kesin gibi !

Tabi bizde olan şey onlarda da geçerli !

İçeride ülke kamuoyuna ŞAHİN, dünyaya GÜVERCİN olma işini kastediyorum !

Ama yine de merak ediyorum…

Misafir ve davetliler listesini fazlasıyla merak ediyorum… Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’nin hala üzerinde çalıştığı hani… En çok da, ŞAHİN-GÜVERCİN hikayesinden kimler olacağını hele ki…

Kudüs’ten Medine’ye geçelim mi ?
Bizim yandaş medyanın pompaladığı yeni habere…
Hani kutsal topraklarda KİLİSE açılacakmış ya, o kısma…

Bizlerin HAVUZ MEDYASI ya da çokça YANDAŞ medya dediği kalabalık BASIN (!) ORDUSU tarafından kamuoyuna yansıyan ve DİN başlığında öfkeleri-nefretleri bileyen son haberin en dikkati çeken cümlesi ile başlayalım mı… “Vatikan eliyle, Hz. Muhammed’in kabrinin bulunduğu kent olan Medine’ye kilise inşa edilecek…” ! Hatta DİNDAR (!) kesimin bir diğer gazetesinin en vurucu paragrafı ile adımlarımızı sürdürelim… “Harem bölgesi olan bu topraklar, Allah’ın emri gereğince geçmişten bu yana gayrimüslimlerin girişine, yerleşmesine kapalı durumda. Vatikan-Riyad hattındaki bu anlaşma ile Medine Hıristiyanların giriş, çıkışlarına açılmış olacak…”

İnsan merak ediyor !

Açılacak şey ne bir BAR, ne bir GECE KULÜBÜ ve ne de bir EĞLENCE MERKEZİ, ki ne KABE’yi çevreleyen OSMANLI MİRASI için bu kadar GÜRÜLTÜ çıkardık ne de KABE’yi yüzlerce metreden izleyen Zem Zem Tower binasının görkemli İNSAN hırsının bu alanı gölgede bırakma çabasını bu kadar eleştirdik !

Allah’ın evine yakın bir başka Allah’ın evi inşasından bahsediyoruz ! Dua edenlere başka dua edenler katılacak, en çok da ondan… Yoksa kimse ne MEKKE’yi ne de MEDİNE’yi sırtlamadı ! Her şey yerli yerinde !

Yandaşlığınıza sağlık !
Hele ki yandaş haberciliğinize !
Zira haberler ilk elden yalanlandı bile !
Vatikan, “böyle bir çalışma yok” dedi bile !

Gülelim mi ağlanacak halimize, hele ki gazeteciliğimizin POMPALI haline !

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz