BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

KUDÜS, Savaşın Değil, Barışın Şehridir!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 11 Aralık 2017 - 01:52:42
KUDÜS, Savaşın Değil, Barışın Şehridir!

Hatay Memur Sen’e bağlı sendika üyesi kamu çalışanları, Antakya köprübaşında bir araya geldi ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine sert çıkarak, “Kudüs, savaşın değil, barışın şehridir” mesajı verdi. Toplanan kalabalığa seslenen Memur Sen Şube Başkanı Hasan Urhan, insanlık tarihinin en kanlı ve en şiddetli dönemlerinin yaşandığı bir süreçten geçildiğini, ABD’yi kastederek, şiddeti daha da derinleştirerek […]

Hatay Memur Sen’e bağlı sendika üyesi kamu çalışanları, Antakya köprübaşında bir araya geldi ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine sert çıkarak, “Kudüs, savaşın değil, barışın şehridir” mesajı verdi.

Toplanan kalabalığa seslenen Memur Sen Şube Başkanı Hasan Urhan, insanlık tarihinin en kanlı ve en şiddetli dönemlerinin yaşandığı bir süreçten geçildiğini, ABD’yi kastederek, şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyetin Kudüs üzerinden yeni bir hamle yamaya hazırlandığını hatırlattı.

Urhan, şöyle devam etti:

“Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına yönelik söylemini fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump, ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır. ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıyamete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır.

Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz.

ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden, dünyanın bütün iyi insanları, barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır.

Buradan diyoruz ki, korsan İsrail, Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli.”Dedi.

Sloganlar eşliğindeki basın açıklamasında; Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek, harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü haykırmak için burada toplandıklarını söyleyen Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Zorbalar da en çok bunan korkuyor. Emin olun ki Kudüs’e özgürlük haykırışı bunun için şiddetle susturulmak isteniyor. Eğer insanı özgürleştirecek söz söyleyebilirsek, zorba iktidarlar yerle yeksan olur, özgürlüğün nefesi bütün dünyaya ulaşır.Yaşasın özgür Kudüs, kahrolsun Siyonizm, yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz