DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

HİKMET ÇİNÇİN:Kim Kazanırsa Kazansın Hatay Halkı Kazançlı Çıkacaktır!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 25 Şubat 2018 - 22:26:44
HİKMET ÇİNÇİN:Kim Kazanırsa Kazansın Hatay Halkı Kazançlı Çıkacaktır!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, katıldığı bir radyo programında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları, yaklaşan ATSO seçimlerinin yanı sıra Suriye olayları ve Afrin harekâtının bölge ekonomisine etkisi gibi konularda soruları cevaplandırdı. Nisan ayında yapılacak ATSO seçimleriyle ilgili soruya Hikmet Çinçin: “Her 4 yılda bir yapılan bu seçimler çalışma azmini artırır yorgunluğu […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, katıldığı bir radyo programında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları, yaklaşan ATSO seçimlerinin yanı sıra Suriye olayları ve Afrin harekâtının bölge ekonomisine etkisi gibi konularda soruları cevaplandırdı.

Nisan ayında yapılacak ATSO seçimleriyle ilgili soruya Hikmet Çinçin:

“Her 4 yılda bir yapılan bu seçimler çalışma azmini artırır yorgunluğu atar. Dolayısıyla ATSO seçimlerinde kim kazanırsa kazansın Hatay halkı kazançlı çıkacaktır. Kazanan iş âlemi olacaktır. Sonucu çok mühim değil önemli olan seçimleri ideolojik ve siyasi oluşumlara karıştırmamaktır.

Son yıllarda gerek Suriye olayları gerek 15 Temmuz darbe girişimi neticesinde acılar çekiyoruz, şehitlerimiz var iş dünyasında sıkıntılar oldu ama ayaktayız moralimizi bozmayacağız.

Tabi biz sanayi ve ticaret odasının etki alanını çok genişlettik. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tespit konusu vs sıkıntı yaşayanlar oldu ama mağduriyetleri büyük oranda azalttık. Netice itibarıyla Yönetim bazında hiçbir meclis üyemiz, asil yedek personelimiz hiç biri terör örgütü bağından dolayı odamızdan istifa ettirilmemiştir. Bu önemli bir şeydir. Kimseyi suçlayarak söylemiyorum ama en az zayi veren odalar dahi yüzde 10–15 oranında zayi verdiler. Biz de ise bu oran sıfırdır. Bu bizim için gurur tablosudur.

Üyem olsun olmasın kapım herkese açık, memleketin sosyal yaralarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ama elimdeki merhem bütün yaraları tedavi etmeye yetmez” dedi.

ANTAKYA PARKINA KIYMAYIN YEŞİL KALSIN

Antakya Atatürk parkında yapılması düşünülen yapılarla ilgili soruya Çinçin:

“Her sabah yüzlerce kişinin spor yaptığı ve 52.000 m2’lik alanı ile Antakya’nın en büyük yeşil alanı ve kentin belki de tek soluk alınabilecek yeri olan Antakya Atatürk Parkı’nda yaklaşık 2000 metre 2 lik alanın; Anıtlar Kurulu’ndan geçirildikten sonra imara açıldığını ve bu alana yeni bir nikah salonunu ile kültür merkezinin yapılacağını ve alanda bulunan spor aletlerini kaldırarak inşaat faaliyetlerine başladığını görüyoruz.

Her ne olursa olsun bu projelerin Atatürk Parkı’ndan uzak tutulması ve parkımızın yeşil alan olarak korunması, hatta parkın içerisindeki diğer gereksiz yapıların da yıkılarak park alanına dahil edilmesi herhalde bizim olduğu kadar kamuoyunun da beklentisidir. Bir anket veya referandum yapsak yüzde 90’lar seviyesinde oranın yeşil kalması istenecektir. Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nı projelerinde ısrarcı olması durumunda bir referandum düzenlemeye davet ediyorum.

Konuyla alakalı Büyükşehir Belediyesi’ne iki kez yazılı bilgi talebi göndermemize rağmen cevap alamadık. Çalışmaların gizlilikle yönetilmesi tarafımıza ilginç gelmektedir.

Bizler Büyükşehir Belediyesi Başkanımız’ın tüm doğru icraatlarını destekliyoruz. Sayın Başkan, lütfen böyle bir eziyeti Antakya’ya yapmayınız. Yapmayı düşündüğünüz yerin civarında zaten Kapalı spor salonu, Meclis Kültür ve Hatay kültür merkezi bulunmaktadır. Mahveli binasında da hali hazırda nikâh salonları bulunmakta, şehrimizin yeşile ihtiyacı var. Bu tip projelere finansman sağlayacak hayırseverlerimize de buradan seslenmek istiyorum.

Adınızın hayırla anılmasını istiyorsanız yeşil alanlardan lütfen uzak durun ve daha hayırlı projelere destek olunuz.

Bu yanlıştan dönülerek; kararların tekrar Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden gündeme alınması ve tüm bu olanları kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.

Hatta yeni stadyumdan sonra DSİ (Milli İrade) parkında yer alan Atatürk stadyumunda o parka ekleyelim.

Gaziantep, Konya, Kayseri Adana gibi illerimizde nice büyük parklar yeşil alanlar var. Buyurun Adana Merkez cami civarı, nehrin iki yakası koskoca yeşil alan. Oralar gibi biz neden olmayalım. Şehri güzelleştirmezsek her şey boş.

Turistte gelmez arkadaş. Asi nehrini adam edemezsek o kötü kokuyu kim koklayacak. Hadi ben sen mecburuz burada yaşıyoruz. Peki, turist niye mecbur. Bu yeşil alanları yok edersek turist gelir mi alternatif yere gider” diye konuştu.

HATAY HAVALİMANI GÜMRÜK TERMİNALİNİN AÇILMASINI İSTİYORUZ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Hatay’ımız için önemli bir projeleri hayata geçirebilmek adına çalışmalarımız devam ediyor diyen Çinçin:

“Sınırımızda yaşanan sorunlar neticesinde kapanan sınır kapılarına karşı, bölge ekonomisi açısından iş dünyamızın önünü açmak için Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sn. Bülent Tüfekçi’den Hatay Havalimanının gümrük terminalinin açılması için girişimde bulunduk” dedi.

TERÖR MAĞDURLARI VAKFI

Hikmet Çinçin, programın son bölümünde terör saldırılarında şehitlerimizin isimlerini yaşatmak için Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları olarak “Hatay Reyhanlı-Kırıkhan-Hassa Terör Mağdurları Vakfı” kuracaklarını, çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Belediyelere de seslenen Çinçin:

“Lütfen iş yeri açma harçlarını, tabela vergilerini çok yüksek rakamlardan almasınlar. İşletme sahipleri zaten zor durumda, vatandaşın sırtına büyük vergiler yüklemeyelim alt limitlerden alalım” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz