DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

KAYA:Sivilleri Hedef Alan Birileri Varsa Bunlar Terör Örgütleridir!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 17 Şubat 2018 - 02:16:04
KAYA:Sivilleri Hedef Alan Birileri Varsa Bunlar Terör Örgütleridir!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bir dizi programa katılmak üzere Hatay’a geldi. Dün Hatay’a gelen Bakan Kaya, Reyhanlı ilçemizde, terör örgütü PYD/PKK/KCK/YPG/DAEŞ tarafından atılan askeri mühimmatın infilak etmesi sonucu hayatlarını kaybeden Fatma Avlar, Rıfat Sinirli, Ahmet Şanverdi’ nin aileleri ile Reyhanlı Belediye binasında biraraya gelerek aile fertleriyle ayrı ayrı ilgilendi. Şehitlerin emaneti olarak hitap […]

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kayabir dizi programa katılmak üzere Hatay’a geldi.
Dün Hatay’a gelen Bakan Kaya, Reyhanlı ilçemizde, terör örgütü PYD/PKK/KCK/YPG/DAEŞ tarafından atılan askeri mühimmatın infilak etmesi sonucu hayatlarını kaybeden Fatma Avlar, Rıfat Sinirli, Ahmet Şanverdi’ nin aileleri ile Reyhanlı Belediye binasında biraraya gelerek aile fertleriyle ayrı ayrı ilgilendiŞehitlerin emaneti olarak hitap ettiği ailelere taziyelerini iletti, acılarını paylaştı.
Reyhanlı İlçemizde gerçekleştirdiği taziye ziyaretlerinin ardından bir değerlendirme yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya:
“Reyhanlı’da atılan roketler neticesi hayatını kaybeden şehitlerimizin alileri ile bir araya geldik. Her biri kahraman vatan evlatları. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Ailelerimizin hepsi vakur duruşlu.17 yaşında hain terör örgütlerinin attığı roketler ile uykusunda şehit düşen Fatma kızımızın anne ve babasıyla bir araya geldik. Masum sivillerden bahseden tüm batı medyası buraya gelsin, aileleri ile görüşsün. Sivilleri hedef alan birileri varsa bunlar terör örgütleridir. YPG\PKK\YPG’dir. Bunun en büyük kanıtı burada şehit olmuş vatandaşlarımızdır.
Fatma kızımız hayalleri olan idealleri olan İzmir’de üniversite okumayı düşünen bir  evladımızdı uykusunda şehit düştü.
Yabancı basın mensuplarının,özellikle  masum sivilleri hedef olan terör örgütlerini tüm dünyanın görmesi için burada olmaları lazım. Bizim askerimiz, ordumuz asla ve asla hiçbir sivili hedef almamıştır, almayacaktır.

Kahraman Mehmetçiğimiz hiçbir zaman için kadınları, masumları çocukları hedef almadı, almayacak. Bizim medeniyet değerlerimizde de asla böyle birşey söz konusu değildir. Sivillerimiz konusunda askerlerimizin gösterdiği hassasiyet ortadır. Tek bir sivilin bir zarar görmemesi için askerimiz çok büyük gayret göstermektedir” dedi.

Aileleri şehitlerin emaneti olarak gördüklerini ifade eden Bakan Kaya:

“Bu vatan topraklarımız, nasıl şehitlerimizin emaneti ise, ailelerimizde şehitlerimizin emaneti. Şehitlerimizin aileleri o kadar vakur duruşlu o kadar güzel insanlar ki onlara hizmetkar olmaya devam edeceğiz bende böyle bir görevi yerine getirmekten gurur duyuyorum.Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. Hem sınırlarımızdaki terör örgütlerini temizleyeceğiz, hem de yüzyıllardır mazlumlara umut olmuş bir ülke olarak oradaki  mazlum insanlarında barışa kavuşmasına vesile olacağız.Zeytin Dalı harekatımızın da amaçlarından biride budur hem sınır güvenliğimizi sağlamak hem de yerlerinden yurtlarından edilmiş mazlumlara tekrar vatanlarına dönmelerini sağlayabilmektir.
El-Bab ve Cerablus’taki operasyonların ardından Suriyeli mülteci kardeşlerimizden 100 binin üzerinde kişi vatanlarına döndüler ve orada hayatlarını sürdürüyorlar. Bizim en büyük temennimiz, oraların bir an önce terör örgütlerinden temizlenmesi.Biz bur da ülke olarak onlara ensar ruhu ile kapılarımızı açtık ve onlara ev sahipliği yapıyoruz ama rabbim kimseyi vatansız bırakmasın onlarsa biran önce vatanlarına dönmeyi nasip etsin diyoruz.
Ben tekrar tüm şehitlerimize ki  ilk şehidimiz Musa Özalkan kardeşimiz biliyorsunuz vasiyetinde kendisine verilecek tazminatla okul yaptırılmasını istemişti,bu  kardeşimiz gibi  böyle güzel vatan evlatlarının olduğu bir ülkede yaşamak bizim için gerçekten büyük bir onur onlara hizmet etmek büyük bir onur rabbim hepsinden razı olsun diyorum. Milletimizin başı sağolsun ” diye konuştu.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz