BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

KAYA: Geleceğimizin De Asıl Kurucuları Öğretmenler Olacaktır!
  • Ana Sayfa » EĞİTİM
  • 28 Kasım 2017 - 18:41:53
KAYA: Geleceğimizin De Asıl Kurucuları Öğretmenler Olacaktır!

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)  Eğitim Fakültesi tarafından “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle “Başöğretmen Atatürk” konulu panel düzenlendi.   Başkanlığını Öğr. Gör. Sadettin Öztürk’ün yaptığı panelde; Doç. Dr. Kezban Kuran “Atatürk ve Öğretmen”, Yrd. Doç. Dr. Olcay Özkaya Duman, “Atatürk ve Üniversite Reformu”, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Hatipoğlu “Harf Devrimi ve Atatürk” konularında sunum yaptılar. Panelistler sunumlarında, Başöğretmen Atatürk’ün öğütlediği, öğretmenlerin […]

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)  Eğitim Fakültesi tarafından “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle “Başöğretmen Atatürk” konulu panel düzenlendi. 

 Başkanlığını Öğr. Gör. Sadettin Öztürk’ün yaptığı panelde;

Doç. Dr. Kezban Kuran “Atatürk ve Öğretmen”, Yrd. Doç. Dr. Olcay Özkaya Duman, “Atatürk ve Üniversite Reformu”, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Hatipoğlu “Harf Devrimi ve Atatürk” konularında sunum yaptılar.

Panelistler sunumlarında, Başöğretmen Atatürk’ün öğütlediği, öğretmenlerin sahip olması gereken özellikleri ve niteliklere değinerek, öğretmen adaylarının görevlerinde öncelikli olarak işinin ehli olmaları gerektiğini, toplumu eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayesi içerisinde olmalarına vurgu yaptılar.

Rektör Prof. Dr. Kaya: “Geleceğimizin De Asıl Kurucuları Öğretmenler”

Programın açılış konuşmasını yapan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya:

“Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Eğitim fonksiyonlarını yerine getirmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce öğretmenlerimizin gayretine bağlıdır. Bu kutsal görevi gerçekleştiren öğretmenler, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin mimarıdır. Geleceğimizin de asıl kurucuları öğretmenler olacaktır.Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizi kendine ilke edinmiş, üreten ve ürettiklerini vatanı ve milleti için uygulayan çocuklar yetiştirilmesi ülkemizin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir.” Dedi.

Rektör Prof. Dr. Kaya,konuşmasına devamla Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği bu önemli günde:

“Bir yandan geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizi yetiştirirken, diğer taraftan da toplumun daha güzel bir dünyada yaşaması için bilimsel araştırmalar yapan tüm öğretim elemanlarımızın ve öğretmen adayı öğrencilerimizin başta 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimiz ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitimcilere bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum.“Diyerek konuşmasına son verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz