ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

KAVAK:ÇİNÇİN ATSO’YU Keyfi Çıkarları Adına Kullanmış!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 5 Nisan 2018 - 01:45:39
KAVAK:ÇİNÇİN ATSO’YU Keyfi Çıkarları Adına Kullanmış!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak, ATSO seçim öncesi Antakya’da özel bir otelde geniş kapsamlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Mevcut başkan Hikmet Çinçin’in adaylık sürecindeki tutumuna karşı eleştirilerini yineleyen Ali Kavak, Başkan Çinçin’in ATSO’yu keyfi çıkarları adına kullandığını savundu. Ali Kavak, açıklamalarında: “Ticaret ve sanayi odaları kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları olup 5174 sayılı yasa […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak, ATSO seçim öncesi Antakya’da özel bir otelde geniş kapsamlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Mevcut başkan Hikmet Çinçin’in adaylık sürecindeki tutumuna karşı eleştirilerini yineleyen Ali Kavak, Başkan Çinçin’in ATSO’yu keyfi çıkarları adına kullandığını savundu.
Ali Kavak, açıklamalarında:
“Ticaret ve sanayi odaları kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları olup 5174 sayılı yasa gereği üyelerin aidat ve verdiği hizmetler karşılığında topladığı paralarla finansa edilen özek bütçeli kurumlardır.  ATSO yönetiminin, oda bütçesi imkanlarını kendi özel ve şahsi çıkarlarına alet etmesi veya menfaat sağlaması yasal olmadığı gibi etikte değildir.
Bu makam ve unvanlar, menfaat sağlama makamları değil, gönüllülük esasına dayalı onur ve takdir görme makamlarıdır.” Dedi.
12as
KAVAK: 63 GEZİDEN ATSO’NUN HABERİ YOK
Ali Kavak, açıklamalarında:
“Antakya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Hikmet Çinçin’in, oda yönetim kurulu kararı olmadan 2012 yılından 2015 yılı haziran sonuna kadar toplu halde yapılan seyahatler haricinde bireysel olarak gerçekleştirdiği 103 adet seyahatin 63 tanesinde gerek görevlendirme ve gerekse ödeme yapılması konusunda yönetim kurulunca hiçbir şekilde kararlar alınmamasına karşın oda bütçesinden yaklaşık 37 Bin TL tutarındaki konaklama ve ulaşım bedelini odaya ödetmiştir.” İfadelerine yer verdi.
 KAVAK:ÇİNÇİN AİLESİ ATSO’DA ÇALIŞIYOR!
ATSO Başkan Adayı Ali Kavak:
“Hikmet Çinçin kızına açtığı Defne Petrol Ayakkabı gıda ve tarım ürünleri, inşaat otelcilik ve turizm işletmeciliği ticaret ve sanayi limited şirketinden (crik crak cafe) 2012 yılında günümüze kadar birçok pasta alımı yapılmıştır.
Yine Hikmet Çinçin’in kızına açtığı işletmelerden 2012 yılından günümüze kadar birçok yemek alımı yapıldığı tespit edilmiştir. Başkan Çinçin’e buradan soruyorum. Kızınıza kurmuş olduğunuz Crik Crak Cafe’den odaya fatura edilmiş o kadar çok fatura var iken biz bu fatura toplamlarını tespit edemedik.
Onun için size soruyoruz. Bu güne kadar ATSO’ya ne kadar pasta ve yemek parası ödediniz ?
Ayrıca ATSO’ya yine aynı işletmeden alınan benzin ve mazot tutarlarının yaklaşık 120 Bin TL’yi bulduğu iddia ediliyor.  Antakya’da ticaretin doğru, adil ve dürüst idare ve sevkinden sorumlu bulunan ATSO kurumunun başında bulunan Hikmet Çinçin’in bu yakıt alımlarını da nasıl açıklayacağını ilgi ile beklemekteyiz.” Diyerek sözlerine noktaladı.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz