BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

KAT MALİKLERİ ARTIK YETER DEDİ!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 27 Ekim 2017 - 23:20:49
KAT MALİKLERİ ARTIK YETER DEDİ!

Samandağ ilçe merkezinde bulunan eski balıkçılar ve kasaplar  çarşısı (eski vergi dairesinin) yerinin yeniden inşa edilmesiyle ilgili kat malikleri  tarafından basın açıklaması yapıldı. Kat maliklerinden Hüseyin  Berber, nefes almak istiyorum inisiyatifi adı altında bu konuyu manipüle eden, iftira atan, siyasi bir argümana çeviren kişi ve kişilerin yanlış bilgiler yaydıklarını söyledi. Bu alanın park yapılması yada herhangi başka […]

Samandağ ilçe merkezinde bulunan eski balıkçılar ve kasaplar  çarşısı (eski vergi dairesinin) yerinin yeniden inşa edilmesiyle ilgili kat malikleri  tarafından basın açıklaması yapıldı.

Kat maliklerinden Hüseyin  Berber, nefes almak istiyorum inisiyatifi adı altında bu konuyu manipüle eden, iftira atan, siyasi bir argümana çeviren kişi ve kişilerin yanlış bilgiler yaydıklarını söyledi.

Bu alanın park yapılması yada herhangi başka bir projenin mümkün olmadığını ve kentsel dönüşüm sürecinde olan alan olduğunu belirtti.

Berber, açıklamasına devamla:

”Eski Balıkçılar İş Hanı kat malikleri olarak en son yaptığımız genel kurulda büyük bir çoğunluğumuz kat karşılığı inşaat sözleşmesi için imzasını atmış bulunmaktadır.

Halen üzerinde mutabık kaldığımız sözleşme ve projeyi imzalamayan ( iki bağımsız bölümden) ilgililerine Noterden ihtarnameleri gönderilmiş, tebligatları yapılmakla birlikte bugün itibari ile de kendilerine tanınan süre sona ermiştir.

Halen sözleşmelerini imzalamayan kat maliklerinin bağımsız bölümlerinin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından satışa çıkartılması süreci başlayacağından ihtarnameleri tebliğ edilen kat maliklerini son bir kez daha imzaya davet ediyoruz.

Bağımsız bölüm malikleri olarak aylardan beri kamuoyunu çarpık bir şekilde meşgul etmeye çalışan, iftiralar atanlara da bir çift lafımız var;

İşhanımızın olduğu yer ve parselimiz hiçbir zaman yeşil alan olarak belirlenmemiş ve imar uygulaması ile de yol terkleri verilmiş imar parselidir. Yanı başımızda 1984 yılından beri istimlak edilmesi beklenilen ve o günden beri de otopark ve yeşil alan olarak belirlenmiş yerler varken bu İşhanı yerinin hedef olarak gösterilmesi akıllarda soru işareti yaratmaktadır.

Bu arada kat maliki gerçek kişilerin haklarını gözeten bir yerden çizildiği iddia edilen sözde yeni projeler ise mevcut imar yoluna, 75.yıl parkına tecavüzlü olması nedeni ile kat malikleri genel kurulumuzda kabul edilmemiştir. 75 yıl park alanı ile ilgili olarak 1997 tarihli Adana İdare Mahkemesi kararı karşısında bunu tartışmamız bile mümkün değildir.

Kamusal alanlara tecavüz ettiğimiz yaygarasını kopartan ‘Nefes Almak İstiyorum’ inisiyatifinin bu iş hanı için çizdikleri sözde projeler çevre yollarının veya 75 yıl parkının altında veya üstünde olmamızı öngören projelerin kendisi hukuksuzdur. Projemizin yollara ve parka tecavüz ettiğini söylerken asıl kendilerinin getirdiği projeler yollara ve yeşil alana tecavüzü öngörüyor.  Bu nedenle en basit imar hukuku ilkelerini bile gözetmeden dahası kamusal alanların (yol ve yeşil alanın) bizlere peşkeş çekilmesi anlamına gelen bu projelerinizi kendinize saklamanızı rica ederiz.

Buradan da anlaşılacağı üzere asıl amaçlarının halka açık yeşil alanları arttırmak değil sadece kafa karıştırmak, bunun üzerinden bir siyaset veya muhalefet üretmek olduğu anlaşılmaktadır.

Kat malikleri olarak bizlerin amacı işyerlerimize bir an evvel kavuşmaktır ve işyerlerimize kavuşacağız. Bu iş hanın yapılması önünde hiçbir hukuki engel bulunmamaktadır. Bu nedenle ne Samandağ Belediyesi ne de sizler ile kısır siyasi çekişmenin içine girmek istemiyoruz.

İşhanımız riskli yapı olması nedeniyle yıkılmış ve Kentsel dönüşüm kanunu çerçevesinde yeniden yapılmak istenen bir işhanıdır. Bu işhanın yapılması içinde neredeyse 1000 m2 yollar belediye tarafından bedelsiz olarak resen terkleri de  yapılmıştır.

Bu güne kadar hazırlanan beş farklı proje arasında kat malikleri olarak seçimimizi yapmış bulunuyoruz. Bu inşaatın yüklenicisini de kendimiz belirledik ve bu konuda atılan iftiraları da sahiplerine aynen iade ederiz. “Dedi

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz