MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

CHP ANTAKYA’DAN 150 KİŞİLİK EKİPLE 10 BİN EV ZİYARETİ!

CHP ANTAKYA’DAN 150 KİŞİLİK EKİPLE 10 BİN EV ZİYARETİ!

HERKESİ AŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HERKESİ AŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HER TÜRLÜ HUKUKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEĞİZ!

HER TÜRLÜ HUKUKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEĞİZ!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

KAŞIKÇI:MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 12 Ağustos 2018 - 22:15:49
KAŞIKÇI:MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

TBMM’nin Ekim ayına kadar tatile girmesinden sonra çalışmalarına Hatay’da devam eden MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, hız kesmeden teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsam da Hatay’ın değişik ilçelerinde günde 4-6 köy programı ortalaması ile vatandaşlarla bir araya gelen Kaşıkçı, özellikle son olarak Hassa ve Kırıkhan ilçeleri ziyaretleri sonrasında önemli açıklamalarda bulundu: MİLLETİMİZİN BİZE VERECEĞİ EV ÖDEVLERİ BAŞIMIZIN […]

TBMM’nin Ekim ayına kadar tatile girmesinden sonra çalışmalarına Hatay’da devam eden MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, hız kesmeden teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsam da Hatay’ın değişik ilçelerinde günde 4-6 köy programı ortalaması ile vatandaşlarla bir araya gelen Kaşıkçı, özellikle son olarak Hassa ve Kırıkhan ilçeleri ziyaretleri sonrasında önemli açıklamalarda bulundu:

MİLLETİMİZİN BİZE VERECEĞİ EV ÖDEVLERİ BAŞIMIZIN TACIDIR

‘’Yaklaşık 10 gündür sahadayız. Bu zaman zarfında ilçelerimizde özellikle de kırsalda bizleri helal oylarıyla Türk Milletinin Gazi Meclisinde kendisine temsile layık gören milletimizle buluşuyor ve onlara teşekkürlerimizi iletiyoruz. Gittiğimiz her yerde özelliklede köylerimizde vatandaşlarımızdan kırsalda yaşanan sorunlarla ilgili paylaşacağımız sorumluluklar noktasında ev ödevleri vermelerini rica ediyoruz. Her köy kendi eksikleri nispetinde bizlere görev ve sorumluluk yüklüyor. Aldığımız bu sorumlulukları nasıl çözüme kavuşturacağımızı zaman içinde herkese göstereceğimizi umuyorum. Ancak birde kendi tespitlerimiz var ki onları da kamuoyu ile paylaşmanın bir görev olduğu kanaatindeyim.

KÖY YOLLARIMIZIN HALİ İÇLER ACISI

Son Hassa ziyaretimiz başta olmak üzere birçok yerde köy yollarımızın çağın oldukça gerisinde ve berbat durumda olduğuna üzülerek şahit olduk. Hassa ilçemizde özellikle Güvenç ve Mazmanlı istikametlerinde ki yolların mevcut hali gerçekten içler acısı. Bozuk yollar nedeniyle vatandaşlarımız birçok mağduriyet yaşamaktadır. O yolları kim kullanıyor? Okula giden öğrenciler , tarlasına giden çiftçiler , hastasını yetiştirmek isteyen anne ve babalarımız , ziyarete gelen misafirler vs.. Yollar, bu bozuk ve kullanılmaz haliyle bir çok riski barındırıyor ve araçların yıpranmasını da göz önünde bulundurursak bir çok ekonomik zarara da neden oluyor . Sorumluluk hisseden yeni nesil bir siyasetçi olarak bu konuda da elimizi taşın altına koymaya hazırız.

YETKİLİLER MİLLETİ DAHA FAZLA BEKLETMEMELİ

Millete dokunmayan ve onların sorunlarını paylaşmayan bir anlayışı tüm kalbimizle reddediyoruz. Bu anlamda hem ilçe belediyelerimizi hem de Büyükşehir Belediyemize köy yollarımız ile ilgili sorumluluklarını hatırlatıyor ve bu bölgeleri öncelikli eylem planlarına dahil etmelerini bekliyoruz. Şahsım da bu konuda hem ilçe hem de büyükşehir belediyeleri ile birlikte yükü paylaşmaya ve sorumluluk almaya hazırım. Son çare de bu hizmetler gelmeyecek olursa gönlü geniş ve vatanın her karışına aynı tutkuyla bağlı olduğuna kefil olduğumuz MHP’li belediye başkanlarımıza gideceğiz. Biliriz ki millet göreve çağırırsa Hatay’ın ilçeleri memleketin hiçbir noktasına uzak sayılmayacaktır.’‘Dedi.

HASSA-DÖRTYOL TÜNELİ VE ORGANİZE SANAYİ PROJELERİ SURATLE TAMAMLANMALIDIR

Hassa Tünel Projesi ve Organize Sanayinin kurulmasının önemine de dikkat çeken Kaşıkçı:

‘’ Bu projeler sadece Hassa için değil, Kırıkhan ve Dörtyol başta olmak üzere tüm çevre ilçeler için ekonomik anlamda hayati bir önem arz ediyor. Bu tünel ile Gaziantep ve bölge sanayisi İskenderun Limanına yaklaşmış olacak.

İnanıyoruz ki bu yatırım projesi ile Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi illerimizde de deniz ulaşımının kısalması nedeniyle bölgemizin ihracat kapasitesi artacak ve öncelikle ilçelerimizin ekonomilerine olumlu katkıları olacaktır. Sanayimizin birbirini tamamlayıcı, kar artışı yüksek, çevre sağlığına önem veren ve ihtiyaçların ekonomik olarak karşılanması noktasında ileriye taşınmasını arzu ediyoruz. Sanayicilerimizin gelişmesi noktasında yapılacak çalışmaların takipçisi olma kararlılığımız günden güne artmaktadır.”Dedi.

MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Son olarak yapacağı ziyaretleri sürdüreceğini belirten MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı:

‘’Hatay’ın tek MHP’li milletvekili olmamıza rağmen 15 ilçenin tamamında kendimizi hissettireceğiz.

Her ilçe ile ilgili düşüncelerimiz var. Bir Gönül Seferberliği başlattık. Bunu aziz millete borçlu olduğumuzu asla unutmayacağız. Ulaşabildiğimiz tüm noktalarda milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz