HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

KARDEŞ BELEDİYELER GENÇLERİ GÖKYÜZÜ İLE BULUŞTURDU!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 20 Mayıs 2021 - 00:44:50
KARDEŞ BELEDİYELER GENÇLERİ GÖKYÜZÜ İLE BULUŞTURDU!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümünde unutulmaz bir etkinliğe imza attı. Samandağ Kapısuyu mevkiinden havalanarak Çevlik Sahili’nde iniş yapan yamaç paraşütü ekibi, gökyüzünü Türk bayraklan, Atatürk posterleri ve Atakaş Hataysporlu renklerle donattı. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinlikte,Hatay Büyükşehir Belediye […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümünde unutulmaz bir etkinliğe imza attı.

Samandağ Kapısuyu mevkiinden havalanarak Çevlik Sahili’nde iniş yapan yamaç paraşütü ekibi, gökyüzünü Türk bayraklan, Atatürk posterleri ve Atakaş Hataysporlu renklerle donattı.

Birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinlikte,Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Prof Dr. Nazan Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, HBB daire başkanları, sporcular ve gençler yer aldı.

GENÇLER BAYRAMIN COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADI

Hatay in farklı okullarında okuyan ve yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülen gençlerden Talip Uçar, ilk kez bu sporu deneyimlediğini ifade ederek;

Tüm Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mı kutluyorum Bu bayram bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi Ata’mızın bize bıraktığı çok büyük bir mirastır. Bunun için Atatürk’e ve silah arkadaşlarına minnettarm Bugün bize bu etkinlikle buluşturan Başkanımız Lütfü Savaş ve paraşütçü hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.

Antakya Osman Ötken Anadolu Lisesi 10 smif öğrencisi Dilan Intizamoğlu da çok mutlu olduğunu belirterek;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı bu vatan için teşekkür ediyor ve onları saygıyla anıyorum Gençliğimiz başta olmak üzere tüm halkımızın bayramı kutlu olsun” dedi.

SAVAŞ: İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ 19 MAYIS 2022’DEN İTİBAREN BAYRAMLARIMIZI PANDEMISIZ VE KUCAKLAŞARAK KUTLARIZ

Bayram coşkusunun yükseklerde yaşandığı anlamlı günde konuşan Lütfü Savaş;

Bugün gençler ve sporcularımızla birlikte Ata’ mizi andik Bayramımızı güzel sahilimizde hep birlikte kutladık Esas amacımız bu anlamlı bayramlarımızı eskiden olduğu gibi stadyumlarda bir bütün olarak kutlamaktır. Inşallah önümüzdeki 19 Mayıs 2022’den itibaren bayramlarımızı pandemisiz ve kucaklaşarak kutlanz. Herkesin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armagan ettiği 19 Mayıs Atatürk’u Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi.

ERYILMAZ:GEÇLERİMİZİN VE VATANDAŞLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz da:

Samandağımız doğasıyla, deniziyle, sahiliyle adeta turizm cennetidir İlçemizin bu potansiyelini Başkanımız Lütfü Savaş ile birlikte daha da ileriye taşıyarak halkımızın hizmetine sunmayı istiyoruz. Bu tür etkinlikleri sürekli kılmayı amaçlıyoruz Geçlerimizin ve vatandaşlarımızın bayramı kutlu olsun” dedi.

Yamaç paraşütçüleri, sahile indikten sonra Başkan Savaş ve Eryılmaz’a Türk bayrağı hediye etti.

Gençler ve sporcularla bol bol sohbet eden Lütfü Savaş ve Refik Eryılmaz,bayramın tadını gençlerle birlikte doyasıya çıkardı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz