BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

İYİ PARTİ HATAY, GÖRÜCÜYE ÇIKTI!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 19 Kasım 2017 - 18:56:38
İYİ PARTİ HATAY, GÖRÜCÜYE ÇIKTI!

İyi Parti Hatay İl Başkanlığınca tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Antikya restaurantında gerçekleşen toplantıda parti hakkında bilgi veren İyi Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Çığ: “İyi Parti, Türk milletinin ilkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı, Kurtuluş savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Atatürk’ü ilkelerini esas almayı, Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, […]

İyi Parti Hatay İl Başkanlığınca tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Antikya restaurantında gerçekleşen toplantıda parti hakkında bilgi veren İyi Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Çığ:

iyi-part“İyi Parti, Türk milletinin ilkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı, Kurtuluş savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Atatürk’ü ilkelerini esas almayı, Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve ülke yapmayı, böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir” dedi.

TÜRKİYE İYİ OLACAK

İl Başkanı Çığ:

“İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. İyi insanları insanlık tarihine armağan etmiş bir milletiz.

Hoca Ahmet Yeseri, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre bu milletin iyi insanların arasında, yetişti. Onlar insanlara iyiliği, iyi insan olmayı öğütlediler. İyiliğin peşinden koştular. İyi insanlar bu toprakları onurlandırdıktan sonra bu topraklardan o büyük Osmanlı Devleti doğdu. Bu devlet büyüdü üç kıtaya hakim oldu. O insanların torunlarıyla, sarı Saltuklar’la gittiği yerlere sevgi kültürünü götürdü. ‘Yaratılanı severim yaratandan ötürü’ diyerek, yola çıkarıyoruz.

İyi insanlar, iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve “Türkiye iyi olacak” dedi.

MİLLETİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ

Gençlerimize iş. Kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkânı, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktıklarını belirten İl Başkanı Çığ:

“Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz.

Seksen milyonuz. Büyük bir milletiz.Büyük bir ekonomiyiz. Çalışıyoruz ve üretiyoruz.

Paylaşamıyoruz. Hakça paylaşacağız. Birlikte başaracağız. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız.

Mazlum, haklının yanında, zalimini karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Farklılıklarımız göreceğiz. Aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen, aynı acıları paylaşan,aynı ekmeğe bölüşen, aynı türkülerle ağlayan biz değil miyiz. İyi bir Türkiye için varız. İyi bir Türkiye için buradayız. İyi bir Türkiye için yarınızdayız. İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. Türkiye iyi olacak” dedi.

Çığ,ilkelerimiz olarak;

Türk milletine güveni esas almak.

Açık, dürüst ve hep verebilir olmak, çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak, somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak, çözüm üretmek ve çalışkan olmak.

Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak. Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak. Farklılıklara saygılı olmak. Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak.

Amacımız ise Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak.

Çağdaş medeniyeti yakalamak. Sevgi ve saygı dilini hakim kılmak. Parlamenter sistemi yaşatmak. Denge ve kontrol ilkesi zerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak. Fırsat eşitliği sağlamak. Mülkiyet hakkı korumak. İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak. Bağımsız, tarafsız ve adil yargıyı kavuşmak. Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmektir” açıklamasında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz