BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

İSTE, ‘Enerji Üssü’ Oluyor!
İSTE, ‘Enerji Üssü’ Oluyor!

Geçtiğimiz yıl, ‘öncelikli alanlar’ programı kapsamında ‘enerji sistemleri’ alanında 8 araştırma görevlisi alan İSTE’ye, aynı konuda yurtdışında lisansüstü öğrenim görmek için gönderilmek üzere 10 kişilik kontenjan verildi. Ayrıca, biyomedikal ve endüstri mühendisliğine yönelik akıllı sistemler alanı için de 2 kontenjan alan İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi), 2017 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adaylar Seçme ve […]

Geçtiğimiz yıl, ‘öncelikli alanlar’ programı kapsamında ‘enerji sistemleri’ alanında 8 araştırma görevlisi alan İSTE’ye, aynı konuda yurtdışında lisansüstü öğrenim görmek için gönderilmek üzere 10 kişilik kontenjan verildi.

Ayrıca, biyomedikal ve endüstri mühendisliğine yönelik akıllı sistemler alanı için de 2 kontenjan alan İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi), 2017 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adaylar Seçme ve Yerleştirme(YLSY) süreçlerinde teknik alanda en fazla kontenjan alan üniversitelerden biri oldu.

Yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen adayların heyecanla beklediği 2017 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adaylar Seçme ve Yerleştirme(YLSY) İşlemleri Başvuru Kılavuzu yayınlandı. 

Akıllı sistemler, Enerji ve Nükleer Enerji alanları öğrenim gruplarında 12 kontenjan almaya hak kazanan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) teknik bilimler alanlarında üniversiteler içerisinde en fazla kontenjanı almış oldu.

Bu kapsamda;

İSTE adına yurtdışına lisansüstü eğitime gidecek adaylar;İnsan-Bilgisayar Etkileşimi, Enerji Depolama ve Enerji Malzemeleri, Güç ve Depolama Teknolojileri, Hidrojen ve Yakıt pilleri, Yenilenebilir Enerji Kaynakları/Teknolojileri ve Nükleer Enerji alanlarında İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Çin, Japonya, Singapur, Güney Kore ve Rusya’da faaliyet gösteren dünyanın önde gelen üniversitelerinde bilimsel çalışmalarını yapabilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli;

gaziantep-universitesi-rektor-vekili-prof-dr-turkay-dereli-bu“Dünyanın seçkin üniversitelerinde seçkin bilim adamlarının danışmanlığında eğitim alma ve bilimsel araştırma yapma fırsatı sağlayan Yurt Dışı Yüksek Lisans programları ve Ülkemizin ve Üniversitemizin gelişimi için büyük önem arz etmektedir.

Teknoversite vizyonuyla yola çıkan İskenderun Teknik Üniversitesi’nin çabalarının karşılık bulduğunu ve ülkemiz için çok değerli olan bu programda, teknik bilimler alanında en fazla kontenjanın üniversitemize verilmiş olduğunu görmek bizleri çok memnun etmiştir.

Ülkemizin Bilim ve Teknoloji toplumu haline gelmesinin yolunun iyi bilim adamlarının yetişmesinden geçtiği kanaatindeyiz. Elbette, kendi programlarımızda da nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bunun için, Üniversitemizdeki lisansüstü eğitim çalışmalarına da büyük önem veriyoruz.

YLSY programıyla dünyanın saygın üniversitelerinde Yüksek Lisans ve Doktora yapacak olan öğrencilerimizin, donanımlarını artırmış olarak Ülkemize ve Üniversitemize döndüklerinde, birçok teknolojik yeniliklere imza atacağına inanıyoruz. İSTE, özellikle enerji sistemlerinde önemli bir eğitim ve araştırma merkezi haline geliyor.

Birkaç yıl içerisinde ülkemiz için çok önem arz eden enerji hususunda ihtisaslaşmış 20-25 araştırmacıyı içerecek çok kalifiye bir ekip ve merkez oluşuyor. Enerji enstitümüzü de bu kapsamda yeniden yapılandırıyoruz”ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz