Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN DEĞİL,ÖNÜMÜZDEN ÇEKİLİN!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN DEĞİL,ÖNÜMÜZDEN ÇEKİLİN!

CHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” protestosu Hatay’da da yapıldı. CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz’ün okuduğu açıklamada, 30 Nisan tarihli Cumhurbaşkanlığı kararı ile İstanbul Sözleşmesi’nin 1 Temmuz’da feshedileceği vurgulandı. Açıklamada, “Fesih kararını tanımıyoruz, tanımayacağız. İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nden değil, önümüzden çekilin” denildi. CHP Hatay […]

CHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” protestosu Hatay’da da yapıldı.

CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz’ün okuduğu açıklamada, 30 Nisan tarihli Cumhurbaşkanlığı kararı ile İstanbul Sözleşmesi’nin 1 Temmuz’da feshedileceği vurgulandı.

Açıklamada, “Fesih kararını tanımıyoruz, tanımayacağız. İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nden değil, önümüzden çekilin” denildi.

CHP Hatay İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasına katılan CHP Hatay Kadın Kolları başkan ve üyeleriİstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”.dedi.

CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz’ün okuduğu açıklamada; İstanbul Sözleşmesi’nin 1 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı kararı ile feshedileceğine dikkat çekilirken, “Anayasaya aykırı fesih kararını derhal iptal edin” çağrısı yapıldı.

Açıklamaya devamla şu görüşlere yer verildi:

İstanbul Maltepe’de ‘İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz’ mitingi için en az 2 milyon kişilik alanın sadece 1000 kişi ile sınırlandırılması kadınlardan korktuklarını gösteriyor. ‘Kotalar Bize Dar’ diyerek yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak, ‘Sayılar Bize Dar’ diyoruz ve Türkiye’nin her noktasından sesimizi yükseltiyoruz: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz. Biz kadınlar, kazanılmış haklarımızın gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. Tek adam rejiminin 20 Mart 2021 tarihinde, gece yarısı açıkladığı İstanbul Sözleşmesi’nin fesih kararını tanımıyoruz, tanımayacağız. 1 Temmuz’a sayılı günler kaldı. Acilen hukukun üstünlüğünü gösteren bir karar alın! Meclis’teki tüm partilerin oybirliğiyle kanunlaşan İstanbul Sözleşmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesi yok sayılarak feshedilemez. Anayasa’ya açıkça aykırı olan bu kararı derhal iptal edin. Sözümüz açık, kararımız net: İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz! Türkiye’nin her ilinde tek ses olarak haykırıyoruz: İstanbul Sözleşmesi’nden değil önümüzden çekilin.”denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz