2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil:HADO ile İlgili Konuda Çözümden Yanayız!
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil:HADO ile İlgili Konuda Çözümden Yanayız!

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, gündemde bulunan HADO(Hatay Deniz Otobüsü) konusunda çözümden yana olduklarını belirtti. İskenderun Belediyesi tarafından İTSO’da, HADO bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya; AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, DTO Başkanvekili Atilla Demirkent, CHP ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, […]

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, gündemde bulunan HADO(Hatay Deniz Otobüsü) konusunda çözümden yana olduklarını belirtti.

İskenderun Belediyesi tarafından İTSO’daHADO bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya;

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, DTO Başkanvekili Atilla Demirkent, CHP ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, AK Parti yönetimi, Belediye meclis üyeleri, odalar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İTSO yönetimi, dernekler, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

ÇÖZÜMDEN YANAYIZ

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil:

”Hepimizin amacı halka hizmet etmektir. Hatay’daki birlik ve beraberlik ortamını koruyarak Hatay’ı hak ettiği yere getirmek için çalışmaktayız. Günlerdir HADO projesi ile ilgili konuşuluyor. Bilgi kirliliği de var. Gerek sosyal medyada gerek bazı basında “İskenderun’da HADO’yu Seyfi Dingil engelliyor” şeklinde gerçek dışı bazı yorumlar yapılıyor. Bu toplantıyı düzenlememizdeki amaç bu sorunu ortak akıl çerçevesinde çözmektir. Bu iskele İskenderun halkının malıdır. Burayı halkımız kullanıyor. Çeşitli etkinlikler yapılıyor. Burası İskenderun halkının denizle buluşma noktasıdır ”dedi.

İSKELENİN T KISMINI GEÇİCİ OLARAK VERELİM

Sorunların ancak ortak akıl ile çözülebileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil:

”Biz İskelenin uç kısmını yani T kısmını geçici olarak HBB’ye yeni yer yeni iskele yapılıncaya kadar verelim. Bize örneğin “1 seneye kadar yeni iskeleyi yapacağız” deyin ağlam bir proje ile gelin iskelenin bu kısmını verelim. Ama sonsuza kadar vermemiz mümkün değil. Olmasa vekillerimiz ile toplantı yapalım, birlikte çalışalım. HADO’ da bizim. Bugüne kadar hep üzerimize gelindi. Bu milletin parası. İlerleyen günlerde bir toplantı yapalım. Bu sorunu çözelim. Tüm bu sorunları çözmek için bu toplantıyı tertip ettik. Katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. İyi niyetle bu sorunu çözelim” şeklinde konuştu.

HADO HATAY’IN PROJESİDİR

Daha sonra konuşan HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden ise toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek HADO projesi ile ilgili teknik ve genel bilgiler verdi. Maden, toplantının sorunun çözülmesi anlamında önemli olduğunu ifade etti.

SORUNUN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ

Daha sonra konuşma yapan katılımcılar ise toplantının son derece önemli olduğuna dikkat çekerek tarafların bir an önce bir araya gelip yaşanan soruna çözüm bulunulması konusunda görüş beyan ettiler.

MİLLETVEKİLERİ İLE TOPLANTI YAPILACAK

Toplantı sonrasında ise bölge milletvekillerinde katılımı ile sorunun çözümünü için bir toplantı düzenlenmesine karar verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz