Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

İLGİLİ GÜNDEM MADDESİ CUMHUR İTTİFAKI OYLARIYLA REDDEDİLDİ!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 10 Nisan 2021 - 02:05:50
İLGİLİ GÜNDEM MADDESİ CUMHUR İTTİFAKI OYLARIYLA REDDEDİLDİ!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı 1. Oturumu, 9 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi. TOPLANTI SEÇİMLERLE BAŞLADI Lütfü Savaş’ın başkanlığında yapılan toplantıda ilk olarak bir sonraki mahalli idareler genel seçimlerine kadar HBB Meclisi’nde görev yapacak 1. ve 2. başkan vekili, meclis divani katip üyeleri, encümen üyeleri ve komisyon üyeleri seçildi.   Gizli oylama ile […]

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı 1. Oturumu, 9 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi.

TOPLANTI SEÇİMLERLE BAŞLADI

Lütfü Savaş’ın başkanlığında yapılan toplantıda ilk olarak bir sonraki mahalli idareler genel seçimlerine kadar HBB Meclisi’nde görev yapacak 1. ve 2. başkan vekili, meclis divani katip üyeleri, encümen üyeleri ve komisyon üyeleri seçildi.

 

Gizli oylama ile yapılan seçimlerde Antakya Belediye Başkanı Izzettin Yılmaz HBB Meclis 1. Başkan Vekili, Dörtyol Belediye Başkanı Fadil Keskin de 2. Başkan Vekili olarak seçildi.

Seçimlerin ardından mülkiyetleri Hatay Büyükşehir Belediyesine ait bazı taşınmazların satışlarına ilişkin gündem maddesi görüşüldü.

Antakya Kisecik ve Altınçay mahallelerinde toplam 36 bin 705 metrekarelik 4 farklı alanın satışının yapılması hakkında konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Ayhan Yavuz, daha önceki meclis toplantılarında gündeme getirilen madde için yine ret oyu kullanacaklarını açıkladı.

Bunun üzerine Lütfü Savaş, HBB’nin kurulduğu 2014 yılından itibaren 102 milyon lira bedelle 557 dönüm arazi satın aldıklarını ve bu alanların sadece yüzde 9.4’ünü satarak arazilerin üçte birinin maliyetini çıkardıklarını ifade kaydetti.

SAVAŞ: BİR YANDAN AYAKLARIMIZI BAĞLAYIP  BİR YANDAN HADİ KOŞ’ DEMEK OLMAZ

Mal ve arazi satma konusunda hevesli olmadıklarını söyleyen Savaş,Ak Parti hükumetlerinin sattığı yaklaşık 200 fabrika ve çesitli kurumların isimlerini tek tek okudu.

Iktidar partisi bugüne kadar Sakarya Tank Palet Fabrikası, SEKA Kāğit Fabrikasi, TEKEL, Iskenderun Limani, TCDD Mersin Limanı, Türk Telekom gibi ülkenin başat kurumlarını sattı. Bu liste çok uzun Bir yandan ayaklarımızı bağlayıp bir yandan ‘Hadi Koş demek olmaz. Satış izni vermeyecekseniz maddeyi gündemden çekelim. Biz satışı yol yapmak, Vakif İşhanı için gereken ödemeyi yapmak için istiyoruz.” dedi.

HER GELEN DENETÇİ BİZE TEŞEKKÜR ETTİ

HBB’nin yaptığı her harcamanın müfettişler ve Sayıştay denetçileri tarafından denetlendiğini de söyleyen Savaş:

Büyükşehirler arasında en az satış yapan belediyelerden bir tanesiyiz. Bugüne kadar ne yaptıysak denetlendik. Her gelen denetçi de bize teşekkür etti” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ GÜNDEM MADDESİ CUMHUR İTTİFAKI OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Uzun süren görüşmelerin ardından ilgili gündem maddesi oylandi ve oy çokluğuyla reddedildi Toplantının ikinci oturumu 12 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacak.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz