2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

İDDİALAR DOĞRUYSA İSTİFA ETMEYE HAZIRIM!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 29 Ekim 2018 - 00:24:01
İDDİALAR DOĞRUYSA İSTİFA ETMEYE HAZIRIM!

HADO(Hatay Deniz Otobüsü)’nun aylık 100 bin dolara kiralandığı ve çalışmamasına rağmen kirasının ödendiği iddialarını yanıtlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ‘Biz o gemiye aylık 100 bin dolar ödüyorsak, bunu söyleyen kişi de ispatlamazsa namerttir’ diyerek sert çıktı. Başkan Savaş, konuyla ilgili açıklamalarının devamında: “Halkı kandırmasınlar. HADO’ya aylık 100bin-50 bin dolar ödediğimizi ispatlasınlar bende istifa edeceğim. […]

HADO(Hatay Deniz Otobüsü)’nun aylık 100 bin dolara kiralandığı ve çalışmamasına rağmen kirasının ödendiği iddialarını yanıtlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ‘Biz o gemiye aylık 100 bin dolar ödüyorsak, bunu söyleyen kişi de ispatlamazsa namerttir’ diyerek sert çıktı.

Başkan Savaş, konuyla ilgili açıklamalarının devamında:

“Halkı kandırmasınlar. HADO’ya aylık 100bin-50 bin dolar ödediğimizi ispatlasınlar bende istifa edeceğim.

Şemsettin Günay köşe yazısında böyle bir şey yazmışsa madem, bunu ispatlasın. Meclisin tuvaletinde asfalt yaptıralım da Lütfü Savaş oy mu alsın diye konuşan bir insandır kendisi. Şemsettin bey beyefendi görünen bir arkadaşımız, ibadetini de görüntüde yapıyor ve ibadetinin altını da masumiyetle doğrularla doldursun.

Ben şu güne kadar 100 bin dolar falan vermedim. HADO adına hibe edilen 500 bin TL’lik bütçemiz vardı, para da hala şirketin hesabında duruyor. Liman sorunu yüzünden bekletiyoruz. İskenderun limanının dolgu alanları Büyükşehir’in olması gerekirken eski Vali Celalettin Lekesiz’in limanı ilçe belediyesine vermesi yüzünden biz davalığız. Kanunda geçen ibarede, dolgu alanları Büyükşehir’e aittir deniliyor. Madem böyle devletin valisi eşitliği ve adaleti sağlaması gerekirken neden görevini yapmadan gitti. Şuan bakıyoruz, merkez valisi olarak görev yapıyor.

Hükümete yağ çekerek bir yere kadar gelebilir bunu da söyleyeyim. Şunu da belirtelim, deniz otobüsünü satın alıp kiralamadan işlemlere başlanmıyordu. İskenderun Belediyesi’ne bir büyüğümüz bizim adımıza gidip konuşmuş. İskenderun Belediyesi önce kabul etmiş daha sonrasında vazgeçti. Ama biz projemizden vazgeçmedik. Bize HADO’yu kullanma imkanı vermezlerse, vebali onların boynuna olur” ifadelerinde bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz