2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HTO:DEFNE İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ!
  • Ana Sayfa » SAĞLIK
  • 18 Mart 2022 - 01:43:56
HTO:DEFNE İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ!

Hatay Tabip Odası(HTO),medeniyet ve serhat sehri Hatay’ın 160 bini aşan nüfusu ile 3. büyük ilçesi olan Defne’ye Devlet Hastanesi yapılması için imza kampanyası başlattığını belirtti. Hatay Tabip Odası yönetim kurulu adına başkan Sadık Nazik,Defne ilçesine devlet hastanesi kurulması adına başlattığı imza kampanyasıyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “Defne, 2012 yılında çıkan “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi […]

Hatay Tabip Odası(HTO),medeniyet ve serhat sehri Hatay’ın 160 bini aşan nüfusu ile 3. büyük ilçesi olan Defne’ye Devlet Hastanesi yapılması için imza kampanyası başlattığını belirtti.

Hatay Tabip Odası yönetim kurulu adına başkan Sadık Nazik,Defne ilçesine devlet hastanesi kurulması adına başlattığı imza kampanyasıyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

Defne, 2012 yılında çıkan “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile ilçe statüsüne alınan 160000 nüfusu ile Hatay ilinin üçüncü büyük ilçesidir. İlçede yaşayan vatandaşların en yakın hastaneye gidebilmek için kilometrelerce yol kat etmesi gerekmektedir. Bu acil vakalar için kimi zaman geç kalınan bir müdahaleye, kimi zaman da hastaların kaybına sebep olmaktadır. Vatandaşlar mevcut hastanelere ulaşmakta zorluk çekmekte, gittiklerinde ise yapılan tetkiklerin sonucu için saatlerce o hastanede beklemek zorunda kalmaktadır. Covid-19 pandemisi gösterdi ki, çocuklar, yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar için müracaat edebilecekleri orta ölçekte, pandemi hastanesi ilan edilmemiş, temiz hastanelerin varlığı yaşamsal öneme sahiptir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 56. Madde’si “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Devlet herkesin hayatını beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlama; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler” demektedir.

Defne halkı ikinci basamak sağlık hizmetlerine erişimde zorluklar yaşamaktadır. Ülkemizde 20000 nüfuslu çeşitli ilçelerde Devlet Hastanesi var iken Defne ilçesinde bulunmaması büyük bir eksikliktir.

Konu ile ilgili çeşitli girişimler yapılmış, fakat yazılı somut bir adım atılmamıştır. İlçede yaşayan vatandaşların sağlık hakkı ve yaşam hakkı için ulaşılabilir bir yerde devlet hastanesi yapılmasını talep ediyoruz. Hatay Tabip Odası olarak;“Defne’ye Devlet Hastanesi İstiyoruz” imza kampanyası başlatıyoruz.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz