2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HİKMET ÇİNÇİN:Afrin Zeytinyağının Türkiye’ye Getirilmemesi İçin Oda Olarak…
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 25 Kasım 2020 - 16:59:10
HİKMET ÇİNÇİN:Afrin Zeytinyağının Türkiye’ye Getirilmemesi İçin Oda Olarak…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), Afrin Zeytinyağınnın Türkiye’ye getirilmemesi için Bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduğu belirtildi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada; Afrin Zeytinyağının Türkiye’ye getirilmemesi için oda başkanı Hikmet Çinçin’in Ticaret Bakanı  Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na birer mektup yaptığı bildirildi. Antakya Ticaret ve […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), Afrin Zeytinyağınnın Türkiye’ye getirilmemesi için Bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduğu belirtildi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamadaAfrin Zeytinyağının Türkiye’ye getirilmemesi için oda başkanı Hikmet Çinçin’in Ticaret Bakanı  Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na birer mektup yaptığı bildirildi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası adına yönetim kurulu başkanı Hikmet Çinçin,Afrin zeytinyağıyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere İlimiz Türkiye’nin en çok  Zeytin ve Zeytinyağı üretimi yapan bölgelerinden bir tanesi. Son yıllarda Zeytin ve Zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ve bölge çiftçimiz; Dünya standartlarını yakalamak, ürün kalitesini ve çeşitliliğini artırabilmek için bölgemize bir çok yatırımlar yapmışlardır. Ancak bölgemizde tüm bu yatırımlar yapılırken; Afrin bölgesinden İhracat kaydıyla gelen Zeytinyağı’nın iç piyasaya satılması hem fiyatların düşmesine hem rekabet ortamının ortadan kalkmasına yol açmıştır.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her platformda bu konuyu gündeme getirmemize rağmen henüz konuyla ilgili bir gelişme yaşanmamış olması bölgemizde üretim ve istihdam yaratan çiftçimizi, tüccarımızı ve üyelerimizi büyük sıkıntı yaşamalarına yol açmaktadır. 

Son olarak Odamız 2.Meslek Komitesi (Zeytin ve Zeytinyağı) Komitemizin  almış olduğu karara istinaden konuyla ilgili hem taleplerimizi hem de çözüm önerilerimizi içeren yazımızı Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı,(TOBB )Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yazarak konunun acil çözümünü talep ettik. Buradan kamuoyuna bir kez daha bildirmek isterim ki konunun ilk günden beri takipçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz