ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HERKESİ İKLİM HAREKETİNİN SESİNİ YÜKSELTMEYE DAVET EDİYORUZ!
  • Ana Sayfa » ÇEVRE
  • 7 Eylül 2018 - 21:55:32
HERKESİ İKLİM HAREKETİNİN SESİNİ YÜKSELTMEYE DAVET EDİYORUZ!

Türkiye’de İklim değişikliği alanında Kapasitesinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar Proje ekibi tarafından yürütülen “İklim hareketinin sesi yerelden yükselir” sloganıyla, dünyanın dört bir yanında, 8 Eylül’de “İklim İçin Ses Ver!” etkinliği gerçekleşecek. ELEKTRİK, SU TÜKETİMİNİZİ ASGARİYE İNDİRİP İKLİM İÇİN SES VERİN! Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, yaptığı yazılı açıklamada: “12-14 Eylül’de Kaliforniya […]

Türkiye’de İklim değişikliği alanında Kapasitesinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar Proje ekibi tarafından yürütülen “İklim hareketinin sesi yerelden yükselir” sloganıyla, dünyanın dört bir yanında, 8 Eylül’de “İklim İçin Ses Ver!” etkinliği gerçekleşecek.

ELEKTRİK, SU TÜKETİMİNİZİ ASGARİYE İNDİRİP İKLİM İÇİN SES VERİN!

Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, yaptığı yazılı açıklamada:

panel1“12-14 Eylül’de Kaliforniya Valisi Jerry Brown’ın çağrısıyla Kaliforniya’da düzenlenecek Global Climate Action Summit (Küresel İklim Eylem Zirvesi) öncesi 8 Eylül‘de dünyanın dört bir yanında merkezî olmayan yüzlerce Rise for Climate adlı küresel eylem / etkinlik gerçekleşecek.

Bizler de Hatay’dan etkinlik gününde “İklim İçin Ses Ver” diyeceğiz. Hatay halkına çağrımız 8 Eylül 2018 Cumartesi günü 19.00- 21.00 saatleri arasında değişen iklime dur demek için enerji harcaması yapmayın.. O saatler arasında elektrik, su tüketiminizi asgariye indirip İklim İçin Ses Verin!” açıklamalarında bulundu.

HERKESİ İKLİM HAREKETİNİN SESİNİ YÜKSELTMEYE DAVET EDİYORUZ!

Eylemin amacının, ülkeyi esir alan ve küresel bir krize dönüşen iklim değişikliğine karşı yerel yönetimleri en kısa sürede harekete geçmeye çağırmak ve yerel yönetimlerin fosilsiz bir gelecek inşa etme sözü vermesini talep etmek olduğunu vurgulayan Selda Asker:

“İklim krizi kendini sellerle, aşırı sıcaklarla, orman yangınlarıyla, ani hava değişimleriyle her geçen gün daha fazla hissettiriyor. Önümüzde iki yol var; ya umursamayacağız ve gelecek nesillere kabarık bir iklim faturası ve yaşamın gün geçtikçe zorlaştığı bir dünya bırakacağız ya da dünyamız, çocuklarımız, geleceğimiz için iklim için ses vereceğiz. Bu sebeple, 8 Eylül’de gerçekleşecek Küresel Etkinlik Günü’nü önemsiyor ve başta yerel yönetimler olmak üzere herkesi iklim hareketinin sesini yükseltmeye davet ediyoruz” dedi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ!

İklim değişikliğine hazır değiliz ve hazırlanmak için zamanımız yok diyen Asker:

“Dünya yönetimlerince bir değişim gerçekleşeceğine inanıyoruz, ancak; bunun tepeden inme bir şekilde gelmeyeceğini de biliyoruz, bu sebeple 8 Eylül’de tüm dünyada aynı anda halkın sesi olarak Hatay’dan yankılanmayı hedefliyoruz. Avrupa Birliğinin finanse ettiği projemiz içerisinde bir yıldır Hatay’da iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilere, halka, yerel yöneticilere yönelik birçok faaliyet yaptık.

12- 14 Eylülde projemizin bitim tarihiyle görüşmesi yapılacak İklim değişikliği zirvesinin, farklı bir anlamda dünya üzerinde iklim için karar verilme tarihinin aynı güne denk gelmesi umuyoruz ki sesimize ses, çevremize, doğamıza, dünyamıza gelecek için bilincin arttırılmasını beraberinde getirir” diyerek sözlerini noktaladı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz