Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

HBB VE DEFNE BELEDİYESİ KADIN DAYANIŞMASI İÇİN OMUZ OMUZA!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 5 Mart 2021 - 17:23:19
HBB VE DEFNE BELEDİYESİ KADIN DAYANIŞMASI İÇİN OMUZ OMUZA!

Hatay Büyüksehir Belediyesi(HBB) ile Defne Belediyesinin ortak projesi olan kadınlara sosyal ve psikolojik destek sağlayacak “Kadın Dayanışma Merkezi” hizmete hazır hale getirildi. İki belediye arasında imzalanan ortak protokol ile kapılarını açacak olan Defne Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi, toplumsal sorun haline gelen kadına yönelik şiddetin nedenleriyle birlikte ortadan kaldırılması, Hatay’da yaşayan her kadının korunması, desteklenmesi ve […]

Hatay Büyüksehir Belediyesi(HBB) ile Defne Belediyesinin ortak projesi olan kadınlara sosyal ve psikolojik destek sağlayacak “Kadın Dayanışma Merkezi” hizmete hazır hale getirildi.

İki belediye arasında imzalanan ortak protokol ile kapılarını açacak olan Defne Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi, toplumsal sorun haline gelen kadına yönelik şiddetin nedenleriyle birlikte ortadan kaldırılması, Hatay’da yaşayan her kadının korunması, desteklenmesi ve güçlenmesi amacıyla hayata geçiyor.

SOSYAL, HUKUKİ VE PSİKOLOJİK DESTEKLER ÜCRETSİZ SAĞLANACAK

Açılacak merkezde her türlü şiddete maruz kalan kişilerin ihtiyaç duyabilecekleri ücretsiz sosyal, hukuki ve psikolojik destekler verilecek.

Sorunların çözümü noktasında danışmanlık hizmeti sağlayacak olan dayanışma merkezi; aynı zamanda sosyal yaşama aktif olarak katılımın sağlanmasına yardımcı olacak.

Tüm bunların yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve şiddetle mücadele konularında farkındalık yaratmak amacıyla etkinliklerin de düzenleneceği dayanışma merkezinde, mesleki ve kişisel gelişimlerin sağlanması amacıyla hobi atölye çalışmaları da yapılacak.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE  AÇILIYOR 

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel,güçlü kadın güçlü toplum” düşüncesiyle kadınlara yönelik başlattıkları çalışmalardan biri olan Kadın Dayanışma Merkezinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ‘nde faaliyete geçtiğinin müjdesini verdi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel,konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ulusal ve uluslararası alanda yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık coğrafi konum, ekonomik gelişmişlik ve eğitim seviyesi gözetmeyen yaygın ve evrensel bir sorundur.

Bu sorunun çözümüne destek olmak ve dayanışmayı büyütmek adına hayata geçirdiğimiz Kadın Dayanışma Merkezimizde şiddete maruz kalan; sosyal dışlanmaya ve her türlü ayrımcılığa uğrayan; aile içi şiddet mağduriyeti olmasa da ayakta kalmakta zorlanan ve destek isteyen kadınlara ücretsiz hukuki, psikolojik ve sosyal danışmanlık , eşler arasında yaşanan sorunların çözümü konusunda çift danışmanlığı, çocuklar için oyun terapisi, çocuk gelişimsel testleri, çocuk zeka ve dikkat testleri ile çocuk odaklı aile danışmanlığı hizmetleri verilecektir.

Bununla birlikte yapılacak meslek ve beceri edindirmeye yönelik atölye çalışmaları ile kadınların ekonomik hayata katılımını ve sosyalleşmesini sağlanmayı amaçlıyoruz.

Kadınların şiddet ve ayrımcılığa maruz kalmadığı,toplumun her alanında eşit olduğu umut ve güven dolu yarınların bir an önce gelmesini temenni ediyor ;merkezimizin tüm kadınlara ve Defne’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’‘Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz