DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

HAVALİMANI İÇİN KOVA DIŞINDA BİR TEDBİR ALINACAK MI?
HAVALİMANI İÇİN KOVA DIŞINDA BİR TEDBİR ALINACAK MI?

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, her yağışta çatısı su akıtan ve kova koymak dışında bir tedbir alınmayan Hatay havalimanını meclis gündemine taşıdı. Güzelmansur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi. Güzelmansur, önergesinin gerekçesinde şunları kaydetti: “09.12.2007 tarihinde hizmete açılan Hatay havalimanı 11 yıllık yeni bir havalimanı olmasına rağmen geçen hafta yağışların etkili […]

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, her yağışta çatısı su akıtan ve kova koymak dışında bir tedbir alınmayan Hatay havalimanını meclis gündemine taşıdı.

GüzelmansurUlaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.

Güzelmansur, önergesinin gerekçesinde şunları kaydetti:

chp_kutlmaman-298x168“09.12.2007 tarihinde hizmete açılan Hatay havalimanı 11 yıllık yeni bir havalimanı olmasına rağmen geçen hafta yağışların etkili olmasıyla birlikte su akıtan çatısı ve bu soruna karşı geliştirilen ‘kovalı tedbir’le gündeme gelmiştir.

Hatay havalimanında benzer görüntüler daha önce 21 Kasım 2017 ve 5 Ocak 2018 tarihlerinde de yaşanmıştı. Kasım 2017’den bu yana geçen neredeyse 1 yıllık zaman diliminde Hatay havalimanının su akıtan çatısının onarılmaması ve kovalı tedbirlerle sorunun geçiştirilmeye çalışılması ne 21. yüzyıl teknolojisine ne de 95. Yılını kutladığımız Cumhuriyet Türkiye’sine yakışmaktadır.”Dedi.

KOVA DIŞINDA BİR TEDBİR ALINACAK MI?

Hatay havalimanının su akıtan çatısı için yıllardır neden onarım yapılmadığını ve gerekli onarım maliyetinin ne kadar olduğunu soran CHP’li Güzelmansur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na “Bu sorun için ‘kova’ dışında etkili bir tedbir alınması düşünülmekte midir?” dedi.

Güzelmansur’un Ulaştırma ve Altyapı Bakanının cevaplamasını istediği diğer sorular şunlar:

  1. Son 5 yılda Hatay havalimanında yapılan bakım ve onarım çalışmaları detayları ile nelerdir?
  2. Hizmete açılmasının üzerinden henüz 11 yıl geçmesine rağmen Hatay havalimanının çatısının su akıtmasının nedeni nedir? Bu sorunun ortaya çıkmasında ve halen çözülmemiş olmasında kimlerin sorumluluğu vardır? Bunlar hakkında yapılan bir işlem var mıdır?
  3. İç ve dış hat uçuşlarının gerçekleştirildiği, uluslararası nitelikte bir havalimanının mütemadiyen çatısının su akıtmasını ve buna karşı geliştirilen tek çözümün “kova” olmasını yeterli ve doğru buluyor musunuz?
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz