BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

HATSU’NUN ASİ NEHRİ PROJESİ 74 ÜLKEYLE PAYLAŞILACAK!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 28 Aralık 2017 - 22:47:46
HATSU’NUN ASİ NEHRİ PROJESİ 74 ÜLKEYLE PAYLAŞILACAK!

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından çevreye karşı duyarlılığın arttırılması amacıyla yürütülen proje kapsamında Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir heyet HATSU Genel Müdürü Çaparali’yi ziyaret etti. Asi Nehri üzerinde başlatılan çevre dostu altyapı projesi hakkında makamında ziyaret eden lise öğrencilerine bilgiler veren Genel Müdür Çaparali, Hatay’da çevrenin korunması ve önemi ile alakalı yapılan en […]

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından çevreye karşı duyarlılığın arttırılması amacıyla yürütülen proje kapsamında Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir heyet HATSU Genel Müdürü Çaparali’yi ziyaret etti.

Asi Nehri üzerinde başlatılan çevre dostu altyapı projesi hakkında makamında ziyaret eden lise öğrencilerine bilgiler veren Genel Müdür Çaparali, Hatay’da çevrenin korunması ve önemi ile alakalı yapılan en kapsamlı projelerden biri olan Asi Nehri Projesi ile alakalı öğrencilere bilgi vererek, uygulanan proje sayesinde kentin iki yakasındaki yerleşim alanlarından Asi Nehri’ne dökülen atıksuların bertaraf edileceğini bildirdi.

Atıksuların Turunçlu mahallesindeki mevcut arıtma tesisine verilecek şekilde çalışmaların planlandığını ve toplanan atıksular koku yapmayacak şekilde arıtılıp temiz halde Asi Nehri’ne deşarj edileceğini belirten Çaparali, yapılan projelerde özellikle yarınlarımıza yaşanabilir bir çevre ve temiz bir altyapı bırakmayı amaçladıklarını vurguladı.

asasi

Genel Müdür Çaparali ayrıca, atıksuları yüzde 99 oranda arıtarak Asi Nehri’ne deşarj edecek olan dünyada 5., Avrupa’da 2., Türkiye’de ise en büyük kapasiteye sahip Küçükdalyan-Atıksu MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi’ni inşa ettiklerini hatırlattı.

Yapılan kısa açıklamaların ardından Çaparali, öğrencilerin proje hakkındaki sorularını yanıtlayarak çevre bilincinin önemini anlattı.

Verilen bilgilerden ve yapılan kapsamlı projeden dolayı teşekkür eden öğrenci ve öğretmenler, Uluslararası 74 ülkenin ortak ağ oluşturarak kurduğu FEE organizasyonunda Asi Nehri Projesi için yapılan duyarlı çalışmaları paylaşacaklarını ve HATSU Genel Müdürü Çaparali’den alınan bilgilerin İngilizceye çevrilerek ortak ağdaki 74 ülkeyle paylaşılacağının bilgisini verdiler.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz