2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HATMEK EĞİTMENLERİNDEN ATATÜRK SEVGİSİ!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 14 Kasım 2018 - 19:52:54
HATMEK EĞİTMENLERİNDEN ATATÜRK SEVGİSİ!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Mesleki Eğitim Kursları (HATMEK)  kurslarında görev yapan resim kursu eğitmenleri tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla resim sergisi düzenledi. Gerçekleştirilen resim sergisine;  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Selim Matkap, HBB Genel […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Mesleki Eğitim Kursları (HATMEK)  kurslarında görev yapan resim kursu eğitmenleri tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla resim sergisi düzenledi.

Gerçekleştirilen resim sergisine;

 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Selim Matkap, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt, HATMEK eğitmenleri ve birçok vatandaş katılım gösterdi.

HATMEK eğitmenlerinin sergilediği rölyef, karakalem ve yağlı boya çalışmalarından oluşan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

“ATATÜRK’Ü ANLAYAN GENÇ NESİLLER YETİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Prof. Dr. Nazan Savaş, açılış konuşmasında yaptığı açıklamada:

“Herkes Atatürk resmi çizemez. Çünkü Atatürk’ü çizmek onu anlamaktan geçer. Eğer bir kişi Atatürk’ün fikirlerini, düşüncelerini anlamadıysa ve yaptığı resimde o duyguyu yansıtamazsa bunun hiçbir anlamı yok. Sergideki resimlerin hepsi çok başarılı. Çünkü eğitmenlerimizin hepsinin Atatürk’ü çok iyi anladıklarını düşünüyorum. Son 16 yıllık iktidar döneminde Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarından pek çoğunu yitirerek geriye gitmiştir. Bunlara bir örnek Atatürk düşmanlarının artmasıdır. İşte bizler de bunlarla mücadele etmek için sergilerimizi açacağız ve Atatürk’ü anlayan genç nesiller yetiştirilmesine de katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece bir isim olarak nitelendirilmemesi gerektiğini belirten Başkan Vekili Selim Matkap,  bu ülkede herkesin nefes alıp verirken, yemek yerken, eğlenirken, koşarken ve gülerken bile Atatürk’e borçlu olduğunu  unutmaması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezerek eğitmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz