BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

HATAYLILAR ATASINI HASRETLE VE ÖZLEMLE ANDI!
HATAYLILAR ATASINI HASRETLE VE ÖZLEMLE ANDI!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Antakya Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle anıldı. Düzenlenen anma törenine; Hatay Valisi Erdal Ata, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve çok sayıda HBB […]

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Antakya Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Düzenlenen anma törenine;

Hatay Valisi Erdal Ata, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve çok sayıda HBB personeli katılım gösterdi.

ataturk-hatay-400x250

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören, saat 09.05’te siren sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu ve ardından HBB Bando Takımı eşliğinde hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile devam etti.

Ardından Anıt Şeref Defteri’ni imzalayan Hatay Valisi Sayın Erdal Ata deftere şunları yazdı:
‘’Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Aziz Atatürk;
 
Ebediyete intikalinizin 79. yılında sizi sevgi, saygı, minnet ve özlem duygularımızla anmak üzere manevi huzurunuzdayız.
 
Vatanımızı parçalamaya yeltenenleri, geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan size ve silah arkadaşlarınıza çok şey borçlu olduğumuzun bilincindeyiz.
 
Emanetiniz olan mukaddes vatanımızı, her alanda daha da yücelterek gösterdiğiniz çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Bütün Türk Milleti ile tek yürek olarak, ülkemizi felaketin kıyısından aydınlık bir geleceğe kavuşturan siz Büyük Önderimizi, kalplerimizde bir hatıra olarak değil, ideallerimize yön veren bir rehber olarak görüyoruz. 
 
Türk milletinin istiklali ve istikbali uğruna yaptıklarınız için size sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.Ruhunuz şad olsun.’’Dedi.
-Anma Töreni Kültür Merkezi’nde Devam Etti-
Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin ardından anma programı Kültür Merkezi’nde devam etti. Antakya Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘’Atatürk’’ konulu fotoğraf sergisinin ilimiz protokolü tarafından gezilmesinin ardından Vali Ata ve beraberindekiler salona geçtiler.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz