SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

HATAY’IN EŞSİZ LEZZETLERİ İZMİRLİLERİ MEST ETTİ!
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 21 Aralık 2019 - 12:07:40
HATAY’IN EŞSİZ LEZZETLERİ İZMİRLİLERİ MEST ETTİ!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından ilk kez düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni kapılarını açtı. Yiyecek ve hediyelik eşya stantlarının bulunduğu etkinlik 31 Aralık’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kültürpark’ta ilk kez düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni dün kapılarını açtı. Onur konuğu Hatay olarak ilan edilen etkinlik kapsamında Türkiye’den […]

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından ilk kez düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni kapılarını açtı.

Yiyecek ve hediyelik eşya stantlarının bulunduğu etkinlik 31 Aralık’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kültürpark’ta ilk kez düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni dün kapılarını açtı.

Onur konuğu Hatay olarak ilan edilen etkinlik kapsamında Türkiye’den pek çok il ve ilçenin stantlarında yöresel yiyecekleri bulmak mümkün. Etkinlik alanında ayrıca eğlence noktaları ve hediyelik eşya stantlarına da yer veriliyor. 

Lezzetli Kış Şöleni, açılışını Gündoğdu Meydanı’ndan başlayan kortejle yaptı.

Kortejde yürüyenler arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilçe belediye başkanları ve İzmirliler de vardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bando ekibinin ve animatörlerin eşlik ettiği kortej renkli görüntülere sahne oldu.

İzmir yeni yıla lezzet şöleniyle merhaba diyecek

Kültürpark’taki açılış konuşmalarında Başkan Soyer, onur konuğu olan Hatay’ın:

Birbirinden güzel, kendine özgü gastronomik değerleri, yöresel lezzetleri” ile İzmirlilerin damağını şenlendireceğini söyleyerek şöyle devam etti:

2020 yılına girmemize sayılı günler kalmışken, İzmir’de yeni yıla çok keyifli, renkli bir şölenle merhaba diyoruz. 7’den 70’e binlerce İzmirli bu şölende; yılbaşı kutlamalarıyla özdeşleşen buz pateninden dev kar küresine, atlı karıncadan hediyelik eşyalara, eğlenceli etkinliklerden yöresel ürünlere kadar birçok etkinlikle yeni yıla girecek.” Dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise medeniyetler şehri Hatay’dan İzmir’e selam getirdiklerini söyleyerek:

23 medeniyetin 13 tanesine ev sahipliği yapan, ilk olimpiyatların yapıldığı, Anadolu’ya giren tüm semavi dinlerin ilk ibadethanelerinin bulunduğu, Roma döneminin en önemli 3 şehrinden biri olan, Orta Doğu ve Afrika’ya Anadolu’yu bağlayan Hatay’dan herkese kucak dolusu selam getirdik. Zengin mutfak kültürümüzün bir kısmını sizlerle paylaşmaya geldik. Ama aynı zamanda bu zenginliklerin tümünü keşfetmeniz için sizi Hatay’a davet etmeye geldik” dedi.

Anadolu’nun kurtuluşu için ilk kurşunun Dörtyol’dan atıldığını ve bu kurtuluş mücadelesinin İzmir’de alevlendiğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş:

  • Güzel İzmir halkı için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne ifade ediyorsa Hataylılar için de onu ifade ediyor. Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk güzel yurdumuza son hediyesidir. Hatay’ın güzellikleriyle İzmir’in güzelliklerinin buluştuğu bu organizasyonun gerçekleşmesinde Başkanımız Tunç Soyer başta olmak üzere herkese teşekkür ederim
  • Gelirken de yıllardır biriktirdiğimiz güzel yemeklerimizden bazılarını da getirdik. Kalanlarını da Hatay’da yemek üzere sizleri oraya davet ediyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Soyer ve Başkan Savaş birlikte katılımcılara künefe dağıttı.

Şölen 31 Aralık’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz