HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

Hatay’da Cumhuriyet Bayramı Sevgisi!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 31 Ekim 2018 - 00:49:34
Hatay’da Cumhuriyet Bayramı Sevgisi!

Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıl dönümü vesilesiyle bir önceki gün Hatay Valisi Erdal Ata ve eşi Hanımefendi Ata ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenlendi. Ottoman Otel’de düzenlenen resepsiyonda davetliler trio müzik grubunun dinletisi eşliğinde Hatay Valisi Erdal Ata ve eşi Hanımefendi Ata tarafından kapıda karşılandı. Konukların yerlerini almasının ardından program, Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Konservatuvar öğrencilerinden oluşan müzik grubunun […]

Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıl dönümü vesilesiyle bir önceki gün Hatay Valisi Erdal Ata ve eşi Hanımefendi Ata ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenlendi.

Ottoman Otel’de düzenlenen resepsiyonda davetliler trio müzik grubunun dinletisi eşliğinde Hatay Valisi Erdal Ata ve eşi Hanımefendi Ata tarafından kapıda karşılandı.

Konukların yerlerini almasının ardından program, Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Konservatuvar öğrencilerinden oluşan müzik grubunun Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirmesi ile devam etti.

Daha sonra konuklara aziz milletimizin verdiği kurtuluş mücadelesi ve cumhuriyetimizin kurulma aşaması ile ilgili sinevizyon gösterisi izletildi.

Resepsiyonun ev sahibi olarak konuklara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Vali Atacumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümü münasebetiyle düzenledikleri resepsiyona katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

Tam 94 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen cumhuriyetin Atamızın en büyük eseri olduğunu ifade eden Vali Ata:

165‘‘Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl dönümü vesilesiyle düzenlediğimiz resepsiyona hoş geldiniz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ifade ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlamanın, coşkusunu, heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Vatanımızın bağımsızlığı ve istiklali için binlerce şehit verilerek kazanılan kurtuluş mücadelesinde; “Türkiye halkı, asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı hayatın şartı kabul etmiş bir milletin kahraman evlatlarıdır.

Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. diyen Atatürk, “Ya İstiklal Ya Ölüm!” parolasıyla kurtuluş mücadelesini başlatmış ve yediden yetmişe tüm Türk milletinin katılımıyla, dünyada eşi benzeri bulunmayan bir zaferin yaratıcısı olmuştur. Yeniden dirilişimizin simgesi olan cumhuriyetin ilanıyla, egemenlik kayıtsız şartsız, Türk milletine verilmiştir. Bizleri çağdaş dünya ile buluşturan, özgürce yaşamamıza imkân veren Cumhuriyet, korumamız, sahip çıkmamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır.

Çağdaş Türk devletinin dayandığı temel prensiplerden biri olan, milli egemenlik ilkesinin en iyi korunduğu yönetim şekli olan cumhuriyet, Türk toplumunu modern dünyaya tanıtan inkılaplarımızın başlangıcı olarak büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kırk asırlık Türk yurdu ecnebi elinde esir kalamaz’ diyerek sahip çıktığı Hatay, büyük bir sadakatle kendisine vurulmak istenen esaret zincirini kırmış ve şanlı tarihinde yeni bir sayfa açmıştır. Milli mücadelenin ilk kurşununu atarak, Ata’sının bu mücadelede yalnız olmadığını tüm dünyaya ilan etmiştir.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz