ÜLKEYİ DEMOKRATİK BİR TEMEL ÜSTÜNDE KURACAĞIZ!

ÜLKEYİ DEMOKRATİK BİR TEMEL ÜSTÜNDE KURACAĞIZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

HATAY’DA BİR İLK SAMANDAĞ’DA GERÇEKLEŞTİ!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 7 Ağustos 2018 - 00:52:22
HATAY’DA BİR İLK SAMANDAĞ’DA GERÇEKLEŞTİ!

Samandağ Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Hatay’da ilki düzenlenen Samountain Motosiklet Festivali’nde nefes kesen dakikalar yaşandı. Samandağ’da iki etap halinde gerçekleşen yarışa yoğun  katılım sağlandı. Samandağ Çevlik Sahilinde gerçekleşen  yarışa, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir start verdi. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,yaptığı konuşmada; “Samontain Motorsiklet festivaline yoğun bir katılım olduğunu ve halkımızın da yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Bu […]

Samandağ Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Hatay’da ilki düzenlenen Samountain Motosiklet Festivali’nde nefes kesen dakikalar yaşandı.

Samandağ’da iki etap halinde gerçekleşen yarışa yoğun  katılım sağlandı.

Samandağ Çevlik Sahilinde gerçekleşen  yarışa, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir start verdi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,yaptığı konuşmada;

Samontain Motorsiklet festivaline yoğun bir katılım olduğunu ve halkımızın da yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz.

Bu bizler için sevindirici. Daha sonraki festivallerde daha iyi bir çıta yakalayarak Samandağ’ımızı daha iyi bir şekilde tanıtacağımıza inanıyorum. Adana Mersin gibi çevre illerden gelen yarışmacılar bizim misafirimizdir. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Kendilerinin burada olmasının ilçemize bir değer katacağına inanıyorum. 

Bu festivalden kardeşlik, barış ve güzelliklerin çıkacağına inanıyorum. Centilmence ve sportmence bir festival olacağına inanıyorum. Bu kadar zorlu yollarda taş toprak ve engellerin olduğu yollarda yapılan bir yarışta sporcularımız hiçbir yara almadan ve kendilerine bir zarar gelmeden dağların zirvesine kadar tırmanabiliyorlar.

Bizim yürüyerek çıkamadığımız yerlere motosikletler ile çıkıyorlar. Bu da bize şunu gösteriyor, kask gibi gerekli donanımla motosiklet kullandığımızda can güvenliğimiz açısından çok olumlu, sağlıklı, güvenli bir şekilde motosikletleri kullanabileceğimiz görülüyor.Bu anlamda düz yolda bile yapılan kazalar maalesef ölümle sonuçlanabiliyor. Bu bize kaskın önemini ve motosiklette kullanılan koruyucu malzemelerin önemini gösteriyor. Bu anlamda gençlerimizin kask kullanması ve motosiklete binerken bu gerekli teçhizatları kullanmasını arzu ediyoruz.

Mümkünse motosiklet kullanmanın eğitimini almalarını ve ebeveynlerinin izni ve bilgisi dahilinde motosiklet kullanmalarını öneriyoruz. Özellikle havaların ısınması ile birlikte motorların daha yaygın kullanılması ile canlarımızı yitiriyoruz, içimiz acıyor.  Burada bir farkındalık yaratıldı ve bunu çok önemsiyoruz. Önlem alındığı zaman motosiklet kullanmanın keyfini çok daha fazla  yaşayabileceğiz. Biraz bunları düşünen bir yerden ve gören bir yerden arkadaşlarımızın yanında olacağız ve olmaya devam edeceğiz. Desteğimiz devam edecek. Kendilerine başarılar diliyorum. Festivalimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

1ilk

Samandağ Enduro Kulüp Başkanı Mithat Kazan;

“ Hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu bir ilkti belki de biraz acemilik yaşayacağız. Bir eksiklik olursa da şimdiden hepinizden af diyoruz. Bu pistin adını “Levent Baytar Motokros Pisti” olarak ilan ettik. Pistimizi Enduro pisti olarak düzenledik. Levent Baytar’ı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bizim bütün motosiklet kullanan vatandaşlarımıza tavsiyemiz var. Gerekli ekipmanların kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Gerekli ekipman kullanılırsa kesinlikle kazalarda gerek yaralanma gerekse ölümle sonuçlanan kaza oranları bir hayli düşecektir.  Dikkatli kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Motosiklet iyi bir ulaşım aracıdır. Aynı zamanda hobi olarak kullanılabilecek keyifli bir araçtır. İyi kullanıldığında kesinlikle olumsuz bir sonuç olmaz. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sıralama turlarından alınan sıralama ile öğleden sonra gerçekleşen yarışın ikinci etabına geçildi.

Yarışmacılar 5’er saniye aralıklarla enduro pistinde start aldı. Dağ yollarında dirsek dirseğe süren yarışta son ana kadar heyecan sürdü.

 Yarışın sonunda;

Çukurova Motosiklet Kulübü sporcusu Murat Can Köse 1. Olurken ,

Samandağ Motosiklet Sporcusu  Emre Cem Doğu 2.,

Çukurova Motosiklet Kulübü Habib Özmen 3.,

Samandağ Motosiklet Kulübü Başkanı Mithat Kazan  4.,

Defne Motosiklet Kulübü Sporcusu Mehmet Ali Bahçeci 5. ve Samandağ Motosiklet Kulübü sporcusu Habib Uyar 6.oldu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz