HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HATAY’DA BAYRAMLAR BİRLİKTE ANLAMLI!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 25 Aralık 2021 - 13:49:09
HATAY’DA BAYRAMLAR BİRLİKTE ANLAMLI!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,hemşehrilerinin ve cemaatinin bayram coşkusuna ortak oldu. Antakya Ortodoks Kilisesi’ndeki bayramlaşma töreninde konuşan Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Noel’i büyük sevinç ve mutluluk içinde karşıladıklarını söyledi. Sevgi ve barış kenti Antakya’da bayram kutlamalarının insanları birbirine yaklaştırdığını da sözlerine ekleyen Hurigil, iyi bayramlar dileğinde bulundu. Lütfü Savaş,konuşmasında; her […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,hemşehrilerinin ve cemaatinin bayram coşkusuna ortak oldu.

Antakya Ortodoks Kilisesi’ndeki bayramlaşma töreninde konuşan Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Noel’i büyük sevinç ve mutluluk içinde karşıladıklarını söyledi.

Sevgi ve barış kenti Antakya’da bayram kutlamalarının insanları birbirine yaklaştırdığını da sözlerine ekleyen Hurigil, iyi bayramlar dileğinde bulundu.

Lütfü Savaş,konuşmasında; her dinin iyiliği ve güzelliği emrettiğini ifade etti.

Son iki yıldır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinin yarattığı etkiler hakkında da konuşan Savaş, sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

İnsanlık son 2 yıldır büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Bu virüs iki yıldır bayramlarımızı kutlamaktan bizi alıkoydu. İsterim ki din insanları da kendi cemaatlerine sağlık, hijyen ve virüsten arınma konusunda öğütler versin.

Hatay olarak çok şanslıyız. Her bayramı birlikte kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Noel bayramı vesilesiyle tüm dünyaya barış, kardeşlik ve huzur ikliminin hâkim olmasını ve herkesin sağlıkla yaşamasını temenni ediyorum.“dedi.

Başkan Savaş’ın ardından konuşan Vali Yardımcısı Erhan Günay, üç semavi dinin huzur ve barış içinde yaşadığı sembol şehir Hatay’da Noel bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Lütfü Savaş, bayramlaşmanın ardından Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hristiyan vatandaşlar için hazırladığı hediyeleri sundu.

Bayramlaşma törenine Lütfü Savaş ile birlikte Hatay Vali Yardımcısı Erhan Günay, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Antakya Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Dimitri Dogum, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Hatay Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz