2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HATAY HALKI YANILTILMAK İSTENİYOR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 21 Ocak 2022 - 13:10:16
HATAY HALKI YANILTILMAK İSTENİYOR!

Bir önceki gün TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın, inşaatı tamamlanan 140 yataklı Samandağ Devlet Hastanesi’nin önünde yaptığı açıklamada;hastane yolunun Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafindan ihmal edilip neden yapılmadığını sert bir dille eleştirmişti. Bu gelişme üzerine Hatay büyükşehir belediyesi basın ve halkla ilişkiler daire başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu […]

Bir önceki gün TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın, inşaatı tamamlanan 140 yataklı Samandağ Devlet Hastanesi’nin önünde yaptığı açıklamada;hastane yolunun Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafindan ihmal edilip neden yapılmadığını sert bir dille eleştirmişti.

Bu gelişme üzerine Hatay büyükşehir belediyesi basın ve halkla ilişkiler daire başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında, hizmete açılmamış, kabulleri yapılmamış Samandağ’daki Devlet Hastanesi’nin yolunun, HBB tarafından yapılmadığı iddia edilmiş, hastane ‘bağlantı yolu olmadığı için açılmıyormuş’ izlenimi verilmeye çalışılmıştır…

Kuşalanı Mahallesi’ndeki Devlet Hastanesi yolunun genişletme çalışmaları başlatılmıştır. Ancak yolun ambulansların da rahatça kullanabileceği şekilde kullanılabilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Samandağ çevre yolunun hastane bağlantısının yapılması gerekmektedir.

Belediyemiz tarafından 19 Ağustos 2021’de KGM’ye resmi yazı yazılarak, ‘yol yapımı planının tamamlandığı, 20 metre genişliğindeki yolun yapımı için, bağlantı yollarında ambulansların da geçişini kolaylaştıracak koordinatlar da verilerek kavşak düzenlemesi’ talep edilmiştir.

Yazıda, yollar üzerinde binalar olduğundan kamulaştırma bilgileri talep edilmiştir.
KGM’den, 13 Eylül 2021 tarihli yazı ile tarafımıza, “En kısa zamanda çalışmalara başlanacak olup bu kesimdeki kavşak imalatı yeni yapılan ikmal ihalesi iş kapsamına alınacaktır” cevabı gelmiştir.

Bahse konu yolun amacına uygun olarak açılabilmesi için kavşak düzenlemesi ve gerekli kamulaştırmalar yapılmalıdır. Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne ve hastane yönetimine 2021 Eylül ayı itibariyle bilgilendirmeler yapılmıştır.

Her nedense bir türlü kabul işlemleri tamamlanmamış, açılmamış olan Samandağ’daki bu hastanenin hizmete girmesini hemşehrilerimiz sabırsızlıkla beklemektedir. Bu vesile ile ilgili kurumları bir kez daha görevlerini titizlikle yapmaya çağırıyoruz.

Hatay halkını mağdur edenler; vatandaşlarımızı yanıltmaya çalışanlar, hastaneyi hizmete açmayanlar, HBB’nin resmi yazılarını görmezden gelenler, kazanılan davaların gereğini yapmayanlardır. Hemşehrilerimiz, konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını ilgili kurumlardan bekliyor.”denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz