DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

HATAY FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 3 Haziran 2018 - 20:19:37
HATAY FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş,Hatay’ın tarihi, sosyal ve kültürel değerlerini tanıtmaya ve yaşatmaya devam ediyor. Atlas Dergisi tarafından düzenlenen ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Hatay Fotoğrafları Sergisi’ne katılan Başkan Savaş, katılımcılar ve konuklar tarafından büyük ilgi gören serginin açılışını gerçekleştirdi. İstanbul Maslak 42’deki ArtSPACE Gallery’de gerçekleşen sergiye Başkan Savaş ile birlikte eşi Prof. […]

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş,Hatay’ın tarihi, sosyal ve kültürel değerlerini tanıtmaya ve yaşatmaya devam ediyor.

Atlas Dergisi tarafından düzenlenen ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Hatay Fotoğrafları Sergisi’ne katılan Başkan Savaş, katılımcılar ve konuklar tarafından büyük ilgi gören serginin açılışını gerçekleştirdi.

İstanbul Maslak 42’deki ArtSPACE Gallery’de gerçekleşen sergiye Başkan Savaş ile birlikte eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hataylı Gazeteci Yazar Lütfü Akdoğan sanatçı Leman Sam, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çok sayıda konuk katıldı.

Fotoğraf sanatçıları Bülent Özalp ve Hüseyin Alsancak tarafından çekilen ve kentin tarihi, turistik yerleri ile birlikte Hatay mutfağının lezzetlerinin yansıtıldığı fotoğraflar hem Başkan Savaş hem de sergiyi ziyaret eden konuklar tarafından çok beğenildi.

“BURADAKİ FOTOĞRAFLAR SAHİP OLDUĞUMUZ ZENGİNLİKLERİN BİRER YANSIMASI”

Açılışını gerçekleştirdiği sergi hakkında düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş:

“Kadim şehrimizin değerlerini gerek ülkemizde gerek yurt dışında tanıtmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz sergide yer alan fotoğraflar sahip olduğumuz zenginliklerin birer yansımasını oluşturuyor. UNESCO tarafından ‘Gastronomi Kenti’ seçilmemiz ve EXPO’nun 2021 yılında şehrimizde gerçekleşecek olması vatandaşlarımız ve ülkemiz için büyük gurur kaynağı. Böylesine anlamlı başarıları beraber elde etmeye devam edeceğiz” dedi.  

Sanatseverler, bir ay boyunca kapılarını misafirlerine açık tutacak olan bu değerli sergiyi hafta içi 9.00-19.00 ve hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilecekler.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz