2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HATAY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDEN ERMENİSTAN’A KINAMA!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 13 Ekim 2020 - 11:17:37
HATAY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDEN ERMENİSTAN’A KINAMA!

Büyükşehir Belediyesi(HBB) 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı,dün HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen meclis toplantısında,   Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı gelir tarifesi teklifinin görüşülmesi Tarife Komisyonuna havale edildi. Zabıta Dairesi Başkanlığının; Memur Personellerine 2021 Mali […]

Büyükşehir Belediyesi(HBB) 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı,dün HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen meclis toplantısında,

  •   Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı gelir tarifesi teklifinin görüşülmesi Tarife Komisyonuna havale edildi.
  • Zabıta Dairesi Başkanlığının; Memur Personellerine 2021 Mali Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunun K Cetvelinin 3. Fazla Çalışma Ücreti, (B) Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücreti fıkrasında tespit edilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretinin 01.01.2021 tarihinden geçerli olmak üzere üst sınırdan ödenmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.
  • İtfaiye Dairesi Başkanlığının; Memur Personellerine 2021 Mali Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun K Cetvelinin 3.Fazla Çalışma Ücreti, (B) Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücreti fırkasında tespit dilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretinin 01.01.2021 tarihinden geçerli olmak üzere üst sınırdan ödenmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırıları mecliste kınayan Başkan Savaş:

“ Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi olarak uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmayız destekliyoruz. 30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptığı son saldırıların başka hedefler içerdiği apaçık ortadadır. Ermenistan’ın yaptığı saldırıları kardeş ülkemiz Azerbaycan adına asla kabul etmiyoruz. Tüm Türkiye ve ilimiz Hatay Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındadır. Sevinçleri sevincimiz, kederleri kederimizdir. Merhum Bahtiyar Vahapzade’nin de ifade ettiği gibi “Bir ananın iki oğlu, bir ağacın  iki kol, o da ulu bu da ulu, Azerbaycan –Türkiye. Birdir bizim her halimiz, sevincimiz, melalimiz. Bayraklarda hilalimiz Azerbaycan-Türkiye…”

Bu vesileyle Hatay Büyükşehir Belediye Meclisimizdeki siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı dilerken, milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz” dedi.

Bir sonraki meclis toplantısına 12 Kasım Perşembe günü saat 14.00’a yapılmasına karar verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz