ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

‘HATAY BARIŞ KOŞUSU’ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 19 Mart 2018 - 03:46:14
‘HATAY BARIŞ KOŞUSU’ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ!

Binlerce yıllık geçmişi ile onlarca medeniyeti topraklarında barındıran Hatay, şimdi de barışa dikkat çekmek için koştu. Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) organizasyonu, Defne Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nun katkılarıyla düzenlenen ‘Hatay Barış Koşusu’, Türkiye’nin her yerinden gelen koşuseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Hatay Barış Koşusu’na çok sayıda koşuseverin yanı sıra CHP […]

Binlerce yıllık geçmişi ile onlarca medeniyeti topraklarında barındıran Hatay, şimdi de barışa dikkat çekmek için koştu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) organizasyonu, Defne Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nun katkılarıyla düzenlenen ‘Hatay Barış Koşusu’, Türkiye’nin her yerinden gelen koşuseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Hatay Barış Koşusu’na çok sayıda koşuseverin yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin katılım gösterdi.

Antakya Atatürk Parkı’nda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi şehitleri anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Hatay Barış Koşusu, ısınma turları ve hareketlerinin ardından start aldı. 10 kilometre ve 4 kilometrelik iki ayrı parkurda düzenlenen koşuda, yaklaşık 250 sporcu ter döktü.

Dereceye giren koşucular madalya ve kupalarını, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Emel Korkmaz’ın elinden aldı.

Koşu alanında konuşma gerçekleştiren Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Hatay’da böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın koşuculara selamını ve başarı dileklerini iletti.

2018_3_18_hatay-da-baris-kosusu_511072_k

MİSAFİRPERVER HATAY BU KEZ DE SPORCULARI AĞIRLADI

UNESCO tarafından Gastronomi Şehri ilan edilen ve büyük bir heyecanla 2021 yılındaki EXPO’ya hazırlanan Hatay, sporu ve tarihi bir araya getirdiği yepyeni bir organizasyon ile koşuseverleri ağırladı.

KOŞUCULAR HATAY TARİHİNE VE ZENGİN KÜLTÜRÜNE TANIKLIK ETTİ

‘Hatay Barış Koşusu’, Antakya Atatürk Parkı’ndan başlayan ve ‘dünyada ışıklandırılan ilk cadde’ unvanını taşıyan Kurtuluş Caddesi, Asi Nehri, Habib-i Neccar Camii gibi önemli mekanları içine alan büyüleyici parkurunda katılımcıları medeniyetlerin zenginliğine taşırken, tarih kokan sokaklar kardeşliğe, dostluğa, birlikteliğe koşanlarla doldu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz