HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HASSA YOLUKLAR BARAJI İHALE EDİLDİ!
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 4 Ekim 2021 - 13:56:29
HASSA YOLUKLAR BARAJI İHALE EDİLDİ!

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,gazetemize yaptığı açıklamada;Hassa Yoluklar Barajının 29 Eylül 2021 tarihinde yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Yayman,açıklamasına devamla şunları söyledi: “Uzun zamandır gündemde olan ve seçim döneminde söz verdiğimiz bir vaadimizi daha gerçekleştirmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz.. Hassa Yoluklar Barajımızın 29 Eylül 2021 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilmiştir. Hassa’mıza ve tüm çiftçilerimize Hayırlı uğurlu […]

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,gazetemize yaptığı açıklamada;Hassa Yoluklar Barajının 29 Eylül 2021 tarihinde yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Yayman,açıklamasına devamla şunları söyledi:

Uzun zamandır gündemde olan ve seçim döneminde söz verdiğimiz bir vaadimizi daha gerçekleştirmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz..

Hassa Yoluklar Barajımızın 29 Eylül 2021 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilmiştir. Hassa’mıza ve tüm çiftçilerimize Hayırlı uğurlu olsun.

Bu Projeyle, Yoluklar, Yukarıkarafakılı ve Söğüt mahallelerimizde toplam 1.970 dekar tarım arazimizin sulanması hedeflenmektedir.

Yoluklar barajı bölgemizin kaderini değiştirecek önemli bir eserdir. Bu proje sadece bir sulama projesi değil aynı zamanda köyden şehre göçü durduracak, yıllardır sulama suyu bulamadıkları İçin köylerini terk eden değerli vatandaşlarımızın kendi yaşadıkları yerlerde tutmayı ve üretmeyi amaçlayan sosyal bir projedir.

ZOR ZAMANDA ANLAMLI PROJE

Dolayısıyla hem taşkını önleyecek hem de sulama suyu ve içme suyu sağlayacak çok anlamlı bir entegre projedir. Böyle bir eseri Çiftçilerimize kazandırdığımız İçin gurur duyuyoruz. Yapım ihalesi yapıldı şimdi sırada yasal sürecin tamamlanıp ilk kazmanın vurulması var.

Ekonominin Böylesine darlandığı bir zamanda Hassa’mız için bu projeyi şehrimize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli beye, DSİ Genel Müdürümüz Kaya YIldız ile Adana DSİ Bölge müdürlüğümüze ve DSİ Hatay şubemize çok çok teşekkür ederiz.

Yoluklar Barajını gece gündüz demeden takip eden ve taleplerini hergün yenileyen Hassa ilçe başkanımız Cafer Sarı, Belediye Başkanımız Mehmet Karataş ile Değerli Muhtarlarımız İçin de ayrıca teşekkür ederim. Onların bu ısrarlı takibi olmasaydı bu proje olmazdı.

Sürekli söylediğimiz gibi YAPARSA AK PARTİ YAPAR diyoruz.Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Hatay’ımız için dev sulama müjdelerimiz 2021’de devam edecek.Lütfen takip edelim..

Teşekkürler Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız..
Bizler de 2023 Hedefimiz için ve sizi birkez daha Başkan yapmak İçin durmadan, yorulmadan çalışmaya söz veriyoruz.“dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz