2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HAMOK: ESKİ STADIN YERİ BÜTÜNÜYLE YEŞİL ALAN YAPILSIN!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 9 Nisan 2022 - 02:09:28
HAMOK: ESKİ STADIN YERİ BÜTÜNÜYLE YEŞİL ALAN YAPILSIN!

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK), eski Atatürk Stadyumu alanında hiçbir yapının yapılmaması için açıklamada bulundu. HAMOK Dönem Sözcüsü Cem Hüzmeli, basın açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bilindiği üzere Antakya ilçe sınırlarında bulunan ve ilk önce “konut + ticari alan” olarak planlanan, sonrasına Millet Bahçesi olarak yapılması kararlaştırılan Atatürk Stadyumu’nun yeri ile ilgili nasıl […]

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK), eski Atatürk Stadyumu alanında hiçbir yapının yapılmaması için açıklamada bulundu.

HAMOK Dönem Sözcüsü Cem Hüzmeli, basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Bilindiği üzere Antakya ilçe sınırlarında bulunan ve ilk önce “konut + ticari alan” olarak planlanan, sonrasına Millet Bahçesi olarak yapılması kararlaştırılan Atatürk Stadyumu’nun yeri ile ilgili nasıl bir proje yapılacağı konusunda HAMOK olarak sorumluluğumuz gereği kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, HAMOK bünyesinde yer alan Oda Başkanlarımızın imzası ile 28 Ocak 2022 tarihinde TOKİ’ye yazı yazılmış ve Atatürk Stadyumu yerine yapılacak proje ile alakalı, alanın imar planı ve imar çapının tarafımızı iletilmesi talep edilmişti.

Ancak şu ana kadar TOKİ’den tarafımıza bir dönüş sağlanmamıştır.Öncelikle belirtmek gerekir ki, mezarlık dışında hiçbir yeşil alana sahip olmayan Antakya’nın yeşil alan ihtiyacı yakıcı ve ertelenemez bir hal almış durumdadır.

“Millet Bahçesi” adıyla yeşil alan olacağı ilan edilmiş olan ve şehrimizin park ihtiyacını gidermesi beklenen bu alanda da betonarme yapıların yapılması telafisi güç sonuçlar doğuracaktır. Yine sorumluluğumuz gereği alanın tamamiyle yeşil alan olarak bırakılması, hangi amaçla olursa olsun hiçbir betonarme yapının yapılmasına izin verilmemesi gerektiğini buradan kamuoyuna duyuruyoruz.

GEÇMİŞ UYGULAMALARDAN DERS ALINMALI

Geçmiş uygulamalardan ders alarak, şehrimizi talihsiz çarpık kentleşmeden kurtaracak, insan ve çevre odaklı yaşanabilir bir kent haline gelmesi adına eski şehir stadı arazisinin Antakyalıların bugünü ve geleceği için nefes alabileceği alan olarak kalması sağlanmalıdır.

HAMOK olarak şehrimizde böyle bir alanda herhangi bir bina veya yapının olmaması gerektiği, dolayısıyla betonla boğulmuş olan bu kadim şehrin bir daha böylesi bir yeşil alana sahip olma fırsatı olmayacağını hatırlatmak istiyoruz. Bu alanın söz verildiği gibi bütünüyle yeşil alan kalması gerektiğini ifade ediyor, bu konuda ısrarlı ve kararlı bir çaba içerisinde olacağımızı tekrar ilan ediyoruz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz