HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

Hal Kompleksi Projesini Masaya Yatırdılar!
  • Ana Sayfa » SPOR
  • 22 Ekim 2018 - 22:10:43
Hal Kompleksi Projesini Masaya Yatırdılar!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın Belen ilçesi Şenbük mahallesinde projelendirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hal Kompleksi Projesini Antakya hal esnafı ile inceleyerek, fikir alışverişlerinde bulundu. HBB Encümen Salonu’nda bugün gerçekleştirilen proje sunumuna Başkan Savaş’ın yanı sıra, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kilisli, HBB Emlak ve İstimlak […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın Belen ilçesi Şenbük mahallesinde projelendirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hal Kompleksi Projesini Antakya hal esnafı ile inceleyerek, fikir alışverişlerinde bulundu.

HBB Encümen Salonu’nda bugün gerçekleştirilen proje sunumuna Başkan Savaş’ın yanı sıra, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kilisli, HBB Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Hülya Budak, Antakya Komisyoncular ve Kabzımallar Dernek Başkanı Mustafa Bal, Antakya Yaş Sebze ve Meyve Hali’ne bağlı komisyoncular ve hal esnafları katılım gösterdi.

HBB personelleri tarafından hazırlanan ve gerçekleştirilen proje sunumunda, yeni hal kompleksinin 173 dönümlük arazi üzerine kurulacağı, içerisinde 2 adet soğuk hava deposu, tasnifleme ve ambalajlama tesisi, 433 araç kapasiteli açık otopark, 600 kişilik camii, 250 kişilik konferans salonu, lokanta, kafeterya ve market gibi esnafın her türlü ihtiyacının karşılanacağı bir bina olacağı katılımcılara aktarıldı.

“AMACIMIZ ESNAFIN HUZURUNU SAĞLAMAK”

Gerçekleştirilen proje sunumunun ardından en kısa zamanda yapımına başlanılması planlanan yeni hal projesi ile bölge esnafının hakkının korunacağının ve hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğinin altını çizen Başkan Savaş:

“ Sizlere söz verdiğimiz gibi hal projemizin proje aşamasını bitirdik. Bundan sonra ihaleye çıkacağız ve en kısa zamanda da temelini atacağız. Siz nasıl istiyorsanız projemizi o yönde şekillendireceğiz.Amacımız esnafımıza hizmet etmek ve onların huzurunu sağlamak” açıklamasında bulundu.

Ayrıca, yenilenebilir güneş enerjisi panelleri ile hal elektriğinin de karşılanması hususunda çalışmalar başlattıklarını belirten Başkan Savaş, esnafın daha güvenli ve daha huzurlu bir ortamda mesleğini icra edebilmesi için yenilikçi çalışmalara devam edileceğini ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz