2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ!
HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ!

Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekilli sayısının 2’den 1’e düştüğüne dair dedikodularla ilgili açıklama yapan MHP Hatay Milletvekili Adayları Lütfi Kaşıkçı ve İbrahim Gül, Hatay Adliyesi önünden net bir mesaj verdi. Haklarını kimseye yedirmeyeceklerini ifade eden Kaşıkçı ve Gül’e yüzlerce partili destek verdi ve saat gözetmeksizin nöbete hazır olduklarını söylediler. DEVLETİMİZE İNANIYORUZ Resmi olmayan açıklamalara göre Adalet ve Kalkınma […]

Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekilli sayısının 2’den 1’e düştüğüne dair dedikodularla ilgili açıklama yapan MHP Hatay Milletvekili Adayları Lütfi Kaşıkçı ve İbrahim Gül, Hatay Adliyesi önünden net bir mesaj verdi.

Haklarını kimseye yedirmeyeceklerini ifade eden Kaşıkçı ve Gül’e yüzlerce partili destek verdi ve saat gözetmeksizin nöbete hazır olduklarını söylediler.

DEVLETİMİZE İNANIYORUZ

Resmi olmayan açıklamalara göre Adalet ve Kalkınma Partisi’nin dört olan milletvekilliğinin beşe yükseldiğini ve MHP’nin ise iki olan milletvekili sayısının bire düştüğünün dedikodusu yapıldığını söyleyen Kaşıkçı, şunları söyledi:

“Dün akşam itibariyle Hatay’daki tüm seçim sonuçları ortaya çıktı. Çıkan sonuca göre Milliyetçi Hareket Partisi Hatay’da 2 milletvekili aldı. Fakat yurt dışı oylarının sayımı hala Ankara’da devam ediyor. Bu oyların sayımı bittikten sonra seçim sisteminin öngörüsüne göre illere dağıtılacak.

İllere dağıtıldığı zaman, illerde siyasi partilerin almış olduğu oylarda haliyle bir yükselme olacak. O süreci biz MHP olarak gece yarısından beri takip ediyoruz. Bizim Hatay’da aldığımız her oy organiktir, alın terimiz vardır. Bu oyların milletimizin bize verdiği güven oylarıdır. Anamızın ak sütü gibi bize helal olan bu oyların sonuna kadar takipçisi olacağız. Yüksek Seçim Kurulunun resmi açıklama yapana kadar bekleyeceğiz. Gereken her yere itirazlarımızı yapacağız. Herkesten destek aldık. Sadece destek almadığımız parti, ittifak yaptığımız partidir. Mücadelemizde buradaki diğer bütün siyasi partilerden destek telefonları aldık. Biz bu süreçte devletimize inanıyoruz. Devletimizin, bizim verdiğimiz bu mücadele bizimle beraber olacağını biliyoruz. Biz birinci günden beri sadece bir milletvekili ile Ankara’ya gitmeyeceğimizi söylüyoruz. İnşallah buradan milletvekilimiz İbrahim Gül ile TBMM’ye gideceğiz.

Devletimize isyan etmek asla bize göre bir şey değil, biz devletimize güveniyoruz. Başka partiye benzemeyiz. FETÖ artığı olup da bu süreci baltalamaya çalışanları da, Allah izin verirse baltayı biz onların boynuna vururuz.” Dedi.

MÜCADELEMİZ HER ORTAMDA DEVAM EDECEK

MHP Hatay Milletvekili Adayı İbrahim Gül ise mücadelelerinin her ortamda devam edeceğini söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

“Dün gece aldığımız netice itibarıyla MHP’nin almış olduğu oy karşılığında Hatay’dan iki tane milletvekilini Ankara’ya göndermeye hak kazanmıştı. Fakat bu gün, resmi olmayan bilgilerle ve sonuçlarla bir siyasi parti, MHP’nin iki milletvekilinin birinin düştüğünü ve kendisinin dört olan milletvekilinin beşe yükseldiğini sosyal medyadan yayınlamakta. Fakat ellerinde herhangi bir resmi veri yok. Adliye’de bulunan YSK’da da bununla ilgili bir açıklama yok.

Dün gece itibariyle 7 bin gibi bir oy farkıyla önde olduğumuz seçimde maalesef bu gün sosyal medyadan millete farklı şekilde anlatılıyor. Bu gün yurt dışı oylarının toplamıyla, illere dağılımıyla milletvekilli sıralamasını yer değiştirdiği ve bizim ikinci milletvekilimizin, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin beşinci milletvekili olduğu ile ilgili söylemler var. Bunlar gerçek ve resmi veriler değildir. Mücadelemize her ortamda devam ediyoruz. Bu noktada hakkımızı kimseye de yedirmeyiz.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz