BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

GÜZELYURT DEFNE İÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 26 Mart 2019 - 20:51:14
GÜZELYURT DEFNE İÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI!

DSP Defne Belediye Başkan Adayı Diş Hekimi Mehmet Güzelyurt, Defne Turunçlu Bedircan Düğün Salonu’nda Gerçekleştirdiği ve Defneli Vatandaşların Yoğun İlgi Gösterdiği Proje Ve Aday Tanıtım Toplantısında Seçime Hazır Olduklarını Gösterdi. Salonu dolduran vatandaşlara projelerini açıklayan ve meclis üye adaylarını tanıtan Mehmet Güzelyurt, seçilmesi durumunda Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın üyelerinden oluşacak olan ve belediyeden tamamen […]

DSP Defne Belediye Başkan Adayı Diş Hekimi Mehmet Güzelyurt, Defne Turunçlu Bedircan Düğün Salonu’nda Gerçekleştirdiği ve Defneli Vatandaşların Yoğun İlgi Gösterdiği Proje Ve Aday Tanıtım Toplantısında Seçime Hazır Olduklarını Gösterdi.

Salonu dolduran vatandaşlara projelerini açıklayan ve meclis üye adaylarını tanıtan Mehmet Güzelyurt, seçilmesi durumunda Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın üyelerinden oluşacak olan ve belediyeden tamamen bağımsız olan bir heyetin her ay belediyeyi denetleyeceğini ve böylece belediyenin gelir giderlerinin halkla paylaşılacağının sözünü verdi.

Bu uygulamayı Defne halkına belediye gider ve gelirlerinin nasıl kullanıldığının hesabını vermek için yapılacağını söyleyen Mehmet Güzelyurthalkın parasının kuruşu kuruşuna halka hizmet olarak geri döneceğinin sözünü verdi. 

Defne’de kurulacak olan halk meclisleri ile belediye ve halk arasında gönül bağı kurulacağını söyleyen ve sorunların çözümü noktasında halk ile her zaman iç içe olacaklarına vurgu yapan Mehmet Güzelyurtkültürden sanata, eğitimden bilime, çocuk kreşlerinden yaşlı bakım ve kadın sığınma evlerine, turizmden spora, tarihi değerlerden halk festivallerine, ibadethanelerin temizliğinden istihdama kadar birçok noktada Defneli vatandaşlara en iyi şekilde hizmet edileceğinin sözünü verdi.

Defne’nin kent kimliği taşımadığını ve Defne’nin hastane, otogar, sebze hali, profesyonel bir futbol takımı, sanayi sitesi gibi kentin en önemli unsurlarının olmadığını söyleyen Mehmet Güzelyurtseçilmesi durumunda Defne’ye kent kimliği kazandırmak için yoğun bir şekilde çalışacağının altını çizdi.

Defne’nin en büyük sorunlarından olan ve yaz aylarında kötü kokular yayarak vatandaşları evlerinden eden arıtma tesisinin kaldırılması için mücadele edeceğini söyleyen Mehmet Güzelyurt, arıtma tesisi yerine Defne’ye yakışır bir yeşil alan ve sosyal tesislerin yapılacağını, bununla birlikte Defne’de Asi Nehri’nin her iki yakasında yürüyüş parkurları, seyir terasları ve dinlenme alanları oluşturacaklarını ve Defne’nin daha güzel bir görünüme kavuşturulacağını ifade etti.

Dayatmacı Zihniyete Karşı Çoğunluğun Sesiyiz, Büyükşehir’de Lütfü Savaş’ın Destekçisiyiz!

Konuşmasına değişime ayak direyen ve halkın taleplerine kulak tıkayan anlayışı eleştirerek devam eden Güzelyurt:

“Defne’de oyları bölüyorsunuz şeklinde demokrasinin özüne aykırı olan söylemlerde bulunan dayatmacı ve tepeden inme bir kesim mevcut. Bizler bu dayatmacı ve tepeden inme anlayışın, Defne halkına yaptığı çantada keklik muamelesine karşı çıkan çoğunluğun sesiyiz. Şu iyi bilinsin ki, Defne’mizin emektar halkının oyları kimsenin tapulu malı değildir. Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak tavrımız da net olarak Lütfü Savaş’tan yanadır” ifadelerini kullandı.

25 Projede; Vizyon, Sorunlara Çözüm ve Defne’ye Değerler Katacak Emek Var

25 projenin öz itibariyle halkın talepleri göz önüne alınarak ve Defne’nin ihtiyaçları tespit edilerek hazırlandığını kaydeden Güzelyurt:

“Defne’mize hak ettiği hizmetleri sunmak ve emekle değerler üretmek için geliyoruz. Sizlerden aldığımız destekle Defne’mizi birlikte layıkıyla yöneteceğiz. Projelerimizi, bugüne dek halkımızın karşısına sorun olarak çıkan meselelerin çözümü ve Defne’mizde eksikliği hissedilen hizmetlerin tamamlanması şeklinde iki ana etapta toparlayarak insanımızın karşısına çıktık. Halkımızın takdiriyle görev başına gelirsek projelerimizi hayata geçirmek için hızla kolları sıvayacağız” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz